GALÉRIA FOTOGRAFIÍ


Výber šk. roku.


Škola v prírode - Krahule - 5. deň - 2. časť

Cesta domov nás poriadne vyčerpala. Niektorí sme si aj zdriemli. Všetci sa už tešíme na naše Malinovo a láskavú rodičovskú náruč. DOVIDENIA ŠKOLA V PRÍRODE - už teraz sa tešíme na budúci rok!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 5. deň - 1.časť

Tak dnes balíme a odchádzame domov. Cestou sme sa zastavili v Múzeu mincí a medailí v Kremnici. Videli sme rôzne mince a platidlá, ktoré sa v minulosti na našom území používali a navštívili sme aj starodávnu baňu. Zlato sme síce žiadne nenašli, ale vyskúšali sme si, ako sa cítili baníci v podzemí. Občerstvenie v múzeu nám prišlo celkom vhod. Ešte kúpiť zopár suvenírov pre rodičov a súrodencov a ideme domov.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 4. deň - 2.časť

Tak dnes nás čaká posledný večer v ŠvP. Hodnotíme všetko - od poriadku na izbách, najkrajší úsmev, najzvonivejší hlas, najväčšiu odvahu (odísť do ŠvP od rodičov), samostatnosť a pomoc ostatným kamarátom, ... , až po najväčšieho čerta - vlastne čerticu - a najlepšiu službu, ktorá pomáhala pani učiteľkám a vychovávateľkám v jedálni. Dnes večer si KAŽDÝ zaslúžil odmenu. A už ideme na záverečnú diskotéku. Zatancovali sme si a rozlúčili sme sa s našimi animátorkami. To lúčenie bolo veľmi ťažké a vypadla nejedna slzička. Pritom sme videli rôzne tanečné kreácie a objavili niekoľko nových tanečných talentov.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 4. deň - 1.časť

Každé ráno začíname bodovaním izieb. Všetky izby nie sú takto vzorne upratané, ale vštci sa snažíme získať čo najviac bodov. Veď dnes po večeri sa bude hodnotiť naša usilovnosť. Dopoludnia nás naše animátorky takto skrášlili. Ostatní športovali a hrali sa. Popoludní sme vyrazili na výlet do Stredu Európy. Čakala nás túra, ktorá zmohla aj dospelých - prešli sme 6km! Osviežili sme sa pramenitou vodou a dokonca jeden z nás zabudol, čo doma nikdy nezje - ovocie. Veď to jablko je vlastne celkom dobré - prečo ho vlastne nejedávam? Cestou späť sme stretli niekoľko lesných trpaslíkov, ktorí zablúdili aj na cestu. Ale všetci sme sa náramne potešili, keď nás privítali Krahule, veď o chvíľu si už oddýchneme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 3. deň - 2.časť

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 3. deň - 1.časť

Dnes sme sa už od rána všetci tešili na výlet do Kremnice. Chceli sme si užiť kúpanie na termálnom kúpalisku. Počasie nám stále praje a také ochladenie v bazéne nám všetkým dobre padne. Tí odvážnejší vyskúšali aj šmýkalu do vody. Všetci sme sa poctivo ponatierali krémom. Pred odchodom sme sa osviežili aj v bufete - kofola nám všetkým chutila. A už hurá späť na Krahule. Po skorej večeri nás čakala ešte opekačka. Špekáčky nám všetkým chutili, veď dnes sme mali naozaj náročný deň. Krásny deň ukončila diskotéka a už rýchlo do postele, aby sme vládali aj zajtra.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 2. deň - 3.časť

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 2. deň - 2.časť

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 2. deň

Aj dnes sme mali rôzne zaujímavé činnosti. Dopoludnia sme sa rozdelili do skupín podľa záujmu - maľovali sme, vyrábali šperky, jazdili na oslíkovi Paľkovi, venovali sme sa lukostreľbe, skákali sme na trampolínach alebo sme tancovali. Popoludní sme hľadali poklad. Pritom sme si vychutnali pekný výhľad zo zjazdovky na okolité hory. A večer nás čakali súťaže, pri ktorých sme povzbudzovali našich kamarátov. Utrmácaní sme všetci rýchlo zaspali.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Krahule - 1. deň

Po krátkom lúčení a ceste super autobusom sme už teda tu. Po ubytovaní a hľadaní si toho správneho kufra sme sa vybrali preskúmať okolie. Je tu krásne a veľmi teplo. Večer sme korunovali nového kráľa a mali sme diskotéku. Utrmácaní sme zaľahli do postelí a hneď zaspali. Už sa tešíme na ďalší deň so zaujímavým programom. A nebojte sa o nás - všetci sme natretí, berieme lieky a pijeme dostatok vody.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Didaktické hry

V utorok 12.6.2012 sme absolvovali Didaktické hry v prírode. Zo školy sme sa presunuli k ramenu Malého Dunaja na Žilíp. Zopakovali sme si orientáciu v prírode podľa slnka, stromov a machu. Vyskúšali sme si prácu s mapou a buzolou, odhadovali vzdialenosti, pocvičili sme sa v ošetrovaní a v obväzovaní rán. Súťažili sme v hode granátom a porozprávali sme sa o chránených druhoch rastlín a živočíchov. Na poludnie sme sa unavení a plní zážitkov vrátili do školy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Plavecký výcvik

V dňoch 5.6. - 13.6.2012 sme sa zúčastnili plaveckého výcviku v plavárni Slovnaft v Bratislave. Plávalo nás 31 detí. A aj keď sme sa ešte všetci nenaučili plávať, tešíme sa na budúci rok. Pôjde nám to určite o niečo lepšie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Uvítanie detí do života

Dňa 12.6.2012 sme slávnostne uvítali do života malých občanov Malinova. Deti našej školy im pripravili krátky kultúrny program.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň detí

Deň detí sme oslávili návštevou divadla P.O.Hviezdoslava v Bratislave. Videli sme veľmi peknú rozprávku Tri prasiatka, spojenú s pesničkami a tancami. Po kultúrnom zážitku sme si pozreli zaujímavé exponáty v Prírodovednom múzeu v SNM. Niektoré deti tam boli prvý krát a tak bolo čo obzerať - mamut, zubor a žirafa urobili na deti veľký dojem. Tých starších zaujali vystavené horniny a minerály a iné prírodniny. Pracovníci múzea pripravili rôzne vedomostné súťaže, za správne odpovede na nás čakala sladká odmena. Ani sme sa nenazdali a už bol čas ísť domov. Aj keď nám počasie neprialo, všetci sme si užili tento skvelý výlet.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň rodiny

V piatok 25. mája sme sa všetci tešili na stretnutie detí, rodičov a učiteľov pri hre a zábave v príjemnom areáli Elfo Clubu. Oslávili sme spoločne Deň matiek, Deň otcov i Deň detí. Počasie nám prialo, a tak sme sa mohli zabávať pod holým nebom. Najmladší tanečníci nám v krojoch zatancovali ľudové piesne, malé modelky a modely nám v módnej prehliadke predviedli horúce novinky letnej sezóny, najstarší žiaci zaspievali krásnu pieseň pre mamky, po ktorej boli všetky mamičky obdarované papierovým kvietkom. Športuchtivých rodičov a deti potešil bowling a súťaže. O chutné občerstvenie sa postarali šikovné mamičky a babičky. Celú akciu pozorne sledovali svojimi kamerami a fotoaparátmi aj naši mladí reportéri. Mali jednoduchú prácu – všetci hostia boli na oslave spokojní. Naša vďaka patrí Elfo Clubu za ústretovosť pri organizovaní tejto vydarenej akcie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Beseda s predsedníčkou Slovenského červeného kríža

Ako po iné roky, tak aj tento rok nás navštívila v našej škole p. Jágerová z červeného kríža, ktorá si pre nás pripravila zaujímavé témy z oblasti poskytnutia prvej pomoci pri rôznych úrazoch. Všetkých žiakov téma zaujala, o čom svedčili aj zdvihnuté ruky pri kladení zvedavých otázok. Na všetky p. Jágerová ani nestihla odpovedať. Preto sme sa dohodli, že nás ešte niekedy navštívi. Na záver nám teta popriala veľa pekných dní bez úrazov a krásne prežitie letných prázdnin.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Varenie bazového sirupu

Všimli ste si, že už kvitne baza? Žiaci 1.A a 1.B už striehli na každý kvet, pretože spolu s pani vychovávateľkami sa chystali variť bazový sirup. Recept bol osvedčený, najlepší od starej mamy a mohlo sa začať. Deti počítali potrebný počet kvietkov, vážili cukor, miešali a ochutnávali. Záverečné varenie prenechali p. vychovávateľkám. O pár dní sa konala ochutnávka. A že chutilo všetkým, o tom niet pochýb. Nezaháľame ani teraz. Veď o chvíľu bude kvitnúť lipa a stará mama má určite pre nás nachystaný výborný recept.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Zeme

Krásny slnečný deň, 26. apríl, bol ako stvorený pre náš ďalší projektový deň. Tentokrát sme sa zamerali na prírodu. Najskôr sme si pozreli krásny ekologický film o našej planéte. A potom už hurá na školský dvor, kde sme si starostlivosť o prírodu vyskúšali v praxi. Podporiť nás prišli aj budúci prváci z materskej školy. S pomocou pani starostky sme zasadili pekný strom - tulipánovník na pamiatku pani riaditeľky Peterovej. Prváci sadili do kvetináčov muškáty a ozdobné stromčeky, druháci s predškolákmi siali okrasnú slnečnicu a bylinky, tretiaci a štvrtáci sa postarali o záhony. Po dobre vykonanej práci pani učiteľky vyhodnotili zber papiera. Víťazná trieda získala tortu, najlepší jednotlivci pekné odmeny, ale ocenení boli aj ostatní zberači. Popoludní pokračoval projektový deň v ŠKD. Deti vyčistili od odpadkov park. Vďaka ich šikovným rukám je príroda čistejšia a okolie našej školy krajšie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Návšteva SHMÚ

Dňa 25. 4. 2012 sa naša škola vybrala na exkurziu do Slovenského hydrometeorologického ústavu v BA. Po adrenalínovej ceste úzkymi uličkami bratislavskej Koliby sme sa dostali na miesto. Privítala nás pani Križanová, ktorá nám pomohla túto akciu zrealizovať. Žiaci mali možnosť fúkať do vrtule, ktorou sa meria prietok vody v riekach, pod mikroskopom pozorovali niektoré mikróby, žijúce vo vode. Vypočuli sme si zaujímavú prednášku o tom, ako sa pripravuje predpoveď počasia. Na záver sme si prezreli miesto s prístrojmi na meranie teploty v prípade, že zlyhá moderná technika. Deň sa nám veľmi páčil a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávik Slovenska

Vo štvrtok 19. apríla zneli našou školou slovenské ľudové piesne. Osem našich odvážnych prváčikov si zmeralo sily v školskom kole súťaže Slávik Slovenska. Povzbudiť ich prišli všetci žiaci školy a ich krásne spevácke výkony odmeňovali veľkým potleskom. Porota nemala ľahkú úlohu a kým sa radila, deti si schuti spoločne zaspievali ďalšie známe ľudové piesne. Víťazi boli odmenení diplomami a sladkými cenami. Blahoželáme a tešíme sa, že nám z nich rastú ozajstní slávici.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Marec - mesiac knihy

Malinovská obecná knižnica, ako každý rok, organizovala i v tomto roku "Noc s Andersenom". V rámci tohto dňa sa deti z ŠKD zúčastnili bábkového divadla, ktoré zahral súbor STRIGY pod názvom "Princezná na ocot". Ale neprišli s prázdnymi rukami. Priniesli so sebou rôzne mátohy, ktoré vlastnoručne vyrobili. Pozavesovali ich na sieť, ktorá bola už pripravená pre ďalšiu časť programu - čítanie novej knižky od autorky Petry Nagyovej Džerengovej "Klára a mátohy". V tomto duchu sa niesol celý zvyšok dňa. To najväčšie prekvapenie v podobe hlavnej mátohy /ViVi - Milada Poluchová/ bolo však až neskoro večer a mohli ho vidieť len deti, ktoré sa zúčastnili nočnej časti programu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Európa v škole

Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže "EURÓPA V ŠKOLE":

Pod vedením p. vychovávateľky Mgr. Moniky Slabej sa žiaci 2. ročníka zapojili do tejto súťaže a dosiahli v nej pekné umiestnenie.

1. miesto: Adam Gramblička (2. riadok, posledná práca vpravo)
2. miesto: Katrin Kuruczová (2. riadok, prvá práca vľavo)

Všetci im blahoželáme k úspechu!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Návšteva múzea

V polovici marca 2012 sme navštívili Múzeum v Malinove. Obrovské priestory, všade veľké množstvo predmetov od najmenších až po veľký drevený voz. Aby bola prehliadka napínavejšia, absolvovali sme hneď na začiatku malý kvíz s úlohami. Potom nás v malom salóniku privítala kontesa v dobových šatách a porozprávala nám o pôvodných majiteľoch zámku. Dozvedeli sme sa i takú zaujímavosť, že Malinovo navštívil aj americký prezident Rooswelt. Naše sprievodkyne pani Betka a Martinka nám celý čas trpezlivo a zaujímavo približovali históriu Malinova ako z dobovej knihy. Ešte raz im veľmi pekne ďakujú deti 2., 3. a 4. ročníka.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Hviezdoslavov Kubín

Dňa 15. marca sa na našej škole konala súťaž v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Na súťažiacich sa prišli pozrieť všetci spolužiaci, pretože prednesené ukážky z kníh boli veľmi pekné, veselé a všetkým nám zlepšili náladu. Každý z obecenstva mal svojho favorita, ale vyhrať môžu len tí najlepší. Víťazi boli odmenení diplomami a peknými knihami, ostatní súťažiaci dostali za veľkú snahu sladkú odmenu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zápis prvákov

"Vitajte, kamaráti!". Takto sa 10. februára prihovárali naši šašovia svojim budúcim spolužiakom, ktorí sa prišli zapísať do školy. V budúcom školskom roku zasadnú do nových lavíc a začnú sa učiť čítať, písať nové písmenká, počítať a všeličo iné - zaujímavé. Niektoré detičky boli zo začiatku vystrašené a nesmelé, ale keď sa im prihovorili ich budúce pani učiteľky, strach z ich tvárí rýchlo zmizol a vystriedal ich záujem o našu školu, triedy a nových priateľov. To všetko ich čaká na začiatku školského roka 2012/2013. Všetci v škole sa na nich veľmi tešíme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočná besiedka

Tak, ako po iné roky, i v tomto roku sa celá naša škola tešila na Vianoce a pri tejto príležitosti sme 20. decembra pripravili pre našich rodičov a známych peknú besiedku so zaujímavým kultúrnym programom. Vystupovali v ňom všetky deti našej školy, ktoré pekne spievali, recitovali, tancovali a hrali zábavné scénky. Po kultúrnom programe na nás čakalo občerstvenie. Pochutili sme si všetci na výborných vianočných koláčikoch, ktoré upiekli naše mamy a babičky. Náš program sa všetkým prítomným veľmi páčil, a preto sme na vianočné prázdniny odchádzali s oveľa radostnejším pocitom.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň stríg

Dňa 9. novembra sa konal na našej škole Deň otvorených dverí, kedy sa naši rodičia mohli prísť na nás pozrieť,ako sa učíme. Ale nielen to. Potom sme vonku spolu s rodičmi vyrezávali tekvice a menili ich na svetlonosov. Bolo ich veľa a boli také pekné, že pani riaditeľka všetky vyhodnotila ako víťazné a triedy boli sladko odmenené. Popoludnie stríg bolo ešte zaujímavejšie. Všetky deti v ŠKD sa poobliekali do kostýmov a strašidelných masiek a tak sme na vychádzke po obci strašili okoloidúcich ľudí, aj pani starostku na obecnom úrade, ľudí v obchode i pani učiteľky v materskej škôlke. V telocvični sme mali čarodejnícke súťaže a nakoniec sme si s chuťou zatancovali. Domov sme šli unavení, ale s pocitom pekne a zábavne prežitého dňa.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Svetový deň mlieka

Pri príležitosti Svetového dňa mlieka si i naša škola pripomenula tento sviatok týždňom mliečnych výrobkov od 26. do 30. Septembra. Naši žiaci ich vo väčšej miere konzumovali každý deň počas desiatovej prestávky a zvýšené množstvo mlieka sa objavilo i v strave v školskej jedálni. Mliečny týždeň vyvrcholil projektovým dňom, počas ktorého žiaci 1. – 4. roč. uskutočnili rôzne aktivity a súťaže. Prváci si zahrali „mliečne“ pexeso, pozreli si film o získavaní mlieka a jeho spracovaní. Žiaci 2. – 4. roč. vyrobili o mliečnych výrobkoch pekný projekt a vyskúšali si svoje znalosti o mlieku vo vedomostnom kvíze. Mliečnu atmosféru na škole umocnila i ochutnávka rôznych mliečnych výrobkov, ktoré priniesli žiaci. Nakoniec si niektorí priaznivci tejto zdravej výživy zmerali sily v súťaži rozpoznávania druhov mliečnych výrobkov podľa chuti. Možno i takýmto spôsobom sa nám podarilo získať ďalších obľúbencov mlieka a prispeli sme tak k zdravej výžive našich detí.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň zdravia v ŠKD

Vitamínov nie je nikdy dosť. O tom sa presvedčili aj deti v ŠKD, keď sa nevedeli nasýtiť rôznych dobrôt z ovocia a zeleniny, ktoré si spolu s pani vychovávateľkami pripravili. Ochutnávali tak rôzne šaláty, kompóty a popíjali šťavy z ovocia. Veríme, že po takejto "vitamínovej bombe" budeme všetci odolní voči chrípke a zdraví po celý rok.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Prvý deň v ŠKD

Po prázdninách sa nový školský rok naplno rozbehol aj v ŠKD. V tomto roku sa náš kolektív rozrástol a otvorili sme celkovo 4 oddelenia ŠKD aj s 3 novými p. vychovávateľkami. Máme pred sebou veľa plánov a nápadov. Hneď prvý deň začal veľmi veselo pri rôznych zoznamovacích hrách, pri ktorých sme spoznali našich nových prváčikov. Deň ubehol veľmi rýchlo a ako inak, vôbec sa nikomu z nás nechcelo ísť domov. Tešíme sa na ďalšie podobné dni prežité v ŠKD s našimi p. vychovávateľkami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .

 

HLAVNÁ STRÁNKA   |   ŠKD   |   GALÉRIA FOTOGRAFIÍ   |   ZVEREJŇOVANIE   |   KONTATY
Základná škola, 1 - 4. ročník, Školská 11, 900 45 Malinovo
Stránku vytvorila firma EasyTech s.r.o. ©,

Rank SKPodpor!  |  Google PageRank

Čo Vám ponúkame ? Školu otvorenú širokej verejnosti, ktorá sa vo svojom školskom vzdelávacom programe riadi mottom: „Naše srdce patrí deťom“. Priateľské, útulné a bezstresové rodinné prostredie v samostatných triedach pre každý ročník s maximálnym počtom žiakov 15 - 20. V našej škole každé dieťa zažije úspech a získa zdravé sebavedomie. Individuálny prístup k deťom nadaným, ale aj k deťom s poruchami učenia. O vaše dieťa sa stará kvalifikovaný kolektív pedagogických pracovníkov od 6,15 do 17,00 hod podľa vašich požiadaviek. V rámci kontinuálneho vzdelávania učiteľov je škola zapojená do projektu „Profesijný a kariérny rast pedagogických zamestnancov“. Vo vyučovacom procese využívame alternatívne formy a metódy učenia (integrované tematické vyučovanie a škola hrou). Výučba anglického jazyka a informatickej výchovy od 1. ročníka. Škola a triedy zariadené modernou počítačovou technikou (2 samostatné počítačové učebne, jedna kmeňová trieda s 5 počítačmi, 2 triedy s dataprojektorom, 1 trieda s interaktívnou tabuľou, prístup na internet vo všetkých miestnostiach školy). Škola vybavená novým moderným školským nábytkom. Školský klub detí s bohatou ponukou športových, umeleckých, vzdelávacích a prírodovedných aktivít. Možnosť navštevovať popoludní priamo v škole záujmové krúžky Minihádzaná, Šikovníček, Nemecký jazyk, Mladí vedci, Hravá Taliančina i krúžky v spolupráci s Centrom voľného času v Malinove. Rôzne školské akcie a výlety v spolupráci s rodičmi: Deň otvorených dverí pre predškolákov a ich rodičov, Deň starých rodičov, divadelné predstavenia a výchovné koncerty, zber papiera, Vianočná besiedka, Deň detí, oslava Dňa rodiny, a pod. Projektové dni v rámci vyučovania i popoludňajšej činnosti v ŠKD: Deň Zeme, Deň mlieka, Deň ovocia a zeleniny, Svetový deň jazykov, čitateľská gramotnosť a pod. Preventívne programy v každom ročníku v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Senci. V rámci školského vzdelávacieho programu týždňový pobyt v škole prírode pre žiakov 2. - 4. ročníka a absolvovanie plaveckého výcviku pre všetkých záujemcov. Škola získala grant v projekte Zelená škola, ktorý využila na vybudovanie školského jazierka a bylinkovej špirály. Škola je zapojená do ďalších projektov: Záložka do knihy spája školy, projekty v rámci rozvoja environmentálnej výchovy. Úzka spolupráca školy s Materskou školou v Malináčik, s obcou a s organizáciami v obci. Šikovné a talentované detí sa umiestňujú v okresných a krajských kolách súťaží a olympiád zo slovenského jazyka, matematiky, výtvarnej výchovy, telesnej výchovy a spevu. V škole je vytvorené Občianske združenie Malináčík, ktoré podporuje finančnú stránku školy. Veríme, že pri výbere školy pre Vaše dieťa sa správne rozhodnete a zvážite všetky výhody a možnosti, ktoré Vašim deťom ponúka naša škola. Radi Vás privítame!