GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Červený kríž - beseda s pani Jagerovou

Halloween na škole

Medzinárodný týždeň vesmíru 4.10. - 10.10.2010

Prvý októbrový týždeň pri príležitosti medzinárodného týždňa vesmiru sa tretiaci a štvrtáci zapojili do tvorby projektov na tému " Vesmír a naša planéta Zem". Vo svojich prácach využili poznatky z predmetov prírodovedy a vlastivedy, taktiež zaujímavosti z odbornej literatúry a internetu. Svoje projekty žiaci odprezentovali pred ostatnými spolužiakmi, čím ich oboznámili s rôznymi zajímavosťami a novými poznatkami o vesmíre, planétach a družiciach. Na fotkách sú najlepšie projekty žiakov 3. a 4. ročníka.

Mliečny týždeň 20. 9. – 24. 9. 2010

Tretí septembrový týždeň si žiaci našej školy pochutnávali na desiatu, v ŠJ na obed a v ŠK na olovrant na rôznych mliečnych dobrotách. S pani učiteľkami sa na ranných komunitách rozprávali o tom, aké dôležité je mliečko a mliečne výrobky pre ich zdravé zúbky, kosti a rast. Vo štvrtok popoludní v rámci ŠKD s pani vychovávateľkou vyrábali chutné mliečne kokteily. Každý deň k obedu im tety kuchárky v ŠJ dali aj chutnú mliečnu mňamku. Celý mliečny týždeň vyvrcholil projektovým piatkom, počas ktorého ich navštívila kravička Elička. Porozprávala im o ceste mlieka, zaspievala a zatancovala si s deťmi pesničky o mliečku a mliečnych výrobkoch, popri tom ich vyskúšala, čo vedia o mlieku, formou mini kvízov. Ďakujeme: - rodičom, ktorí podporili náš týždeň vhodnými desiatami svojich detí - pani vedúcej ŠJ, ktorá podporila náš týždeň zostavením jedálneho lístka

Deň európskych jazykov

V piatok 24.9. deti v škole zažili prvý tohtoročný projektový piatok na tému "Deň európskych jazykov". Pani riaditeľka sa s deťmi porozprávala v interaktívnej komunite o Európe a krajinách, ktoré do nej patria. Spoločne sme si zaspievali a zarecitovali piesne a básne v jazykoch, ktoré sa v škole učíme (anglicky, nemecky, slovensky) a na záver zavítal do našej školy Odvážny zajko z divadielka HAAF a naučil deti tri zázračné slovíčka - ďakujem, prosím, prepáč po francúzsky, srbsky, rusky, nemecky, anglicky a česky. Popritom si deti so zajkom aj zatancovali a zaspievali. Deň sme ukončili poznaním, že nie nadarmo sa hovorí: "Koľko rečí poznáš, toľkokrát si človekom..."

Naša jedáleň

Súťaž v aranžovaní

Zber papiera

Zeleninový týždeň

Slávnostné otvorenie šk. roku 2010/2011

2. septembra sa aj v našej škole začal nový školský rok. Pani riaditeľka vo svojom príhovore privítala po dvojmesačných prázdninách všetky deti a ich rodičov opäť v škole. Hlavne 14 nových prváčikov, ktorí sa už na tento deň veľmi tešili. Predstavila žiakom ich triedne pani učiteľky, pani vychovávateľku a zaželala všetkým úspešný štart do nového školského roka. Deti a všetkých prítomných privítala aj naša pani starostka.