GALÉRIA FOTOGRAFIÍ


Výber šk. roku.


Slávnostné ukončenie školského roka

"Konečne to prišlo - koniec školského roka!", povedalo si nejedno z našich detí, keď slávnostne stálo na školskom dvore. Na záverečnej rozlúčke nechýbalo milé slovo, veselé detské pesničky i poďakovanie s odmenou pre šikovné deti, ktoré úspešne reprezentovali školu v rôznych súťažiach. Potom sme sa všetci odobrali do tried, kde si žiaci prevzali vysvedčenia, odovzdali kytičku svojej pani učiteľke, vychovávateľke a so slzičkou v oku sa spoločne rozlúčili. Vytúžené prázdniny však prejdú ako voda a my sa znovu uvidíme v septembri. "Hurá na prádzniny!!!".

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


„Ako ich nepoznáme“

O tom, akí úspešní sú žiaci našej školy v rôznych súťažiach, sa dozvedáme počas celého školského roka. Veď našu galériu zdobia fotky víťazov jednotlivých tried a nie je ich málo. Najväčšie úspechy dosiahli žiaci 4. ročníka, veď predsa sú už skúsenejší a ostrieľanejší, ako tí mladší. To však zďaleka nie je všetko. Oni totiž dosahovali popredné umiestnenia i v súťažiach organizovaných mimo školy. Boli úspešnými športovcami, či divadelníkmi. Prostredníctvom projektov sa s nami ostatnými podelili o svoje krásne umiestnenia a priniesli nám ukázať aj medaily. Bolo ich skutočne veľa, za čo im patrí náš veľký obdiv. Keďže už odchádzajú z našej školy, chceme im popriať veľa ďalších úspechov v tej oblasti, ktorá ich baví a v ktorej už dosiahli nemalé úspechy. Držíme im palce!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Didaktické hry

Na konci školského roka každoročne organizujeme účelové cvičenie, počas ktorého si preverujeme teoretické vedomosti i praktické zručnosti v rôznych oblastiach. V areáli školy bolo pripravených 5 stanovíšť, ktoré museli absolvovať všetci žiaci jednotlivých ročníkov. Tu sa ukázalo, ako je každý zručný a aké vedomosti má z vlastivedy, prírodovedy a iných predmetov. Didaktické hry boli pre všetkých veľmi zaujímavé. Precvičili sme si určovanie svetových strán, poznávali sme liečivé byliny, prekonávali prírodné prekážky a ošetrovali raneného. Po celý čas nás sprevádzalo pekné počasie a domov sme šli s pocitom príjemne stráveného dňa.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výlet do Bratislavy

Tento rok sme si urobili výlet len neďaleko od Malinova – do Bratislavy. Práve preto sme mali dostatok času na bohatý a pestrý program. Najprv sme sa previezli turistickým vláčikom po historickom centre nášho hlavného mesta. So slúchadlami v ušiach sme sledovali okolie s počúvaním mnohých informácií a príbehov. Stihli sme si pozrieť nádvorie hradu a vychutnali sme si aj nevšedný pohľad na hlavné mesto. Potom sme sa zastavili na Hviezdoslavovom námestí v cukrárni na zmrzlinu. Odtiaľ mali prváci a druháci blízko do Bibiany. Tu nás čakalo nespočetné množstvo zaujímavých aktivít formou hier, takže sa nám ani nechcelo domov. Tretiaci sa v tom čase zúčastnili programu o Márii Terézii na radnici v mestskom múzeu a štvrtáci boli na Michalskej veži v múzeu zbraní. Stihli sme toho veľa a bolo to veľmi pekné a poučné.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Tenisová škola v Elfoklube

Júnové týždne boli pre nás žiakov naozaj ťažké. Boli sme skúšaní zo všetkých predmetov, písali sme previerky, a preto sme už netrpezlivo čakali na deň, kedy si budeme môcť od učenia všetci oddýchnuť. Keďže čas letí neúprosne, dočkali sme sa aj tejto vytúženej chvíle. A potom už nasledovali len dni, kedy sme športovali, hrali sa, súťažili, ale robili aj veľa užitočných prác v prospech školy. Relaxačný deň plný tenisových zážitkov sme strávili aj v Elfoklube, kde sme na krásnych kurtoch zažili okamihy späté s týmto pekným športom. Pod dohľadom dvoch skúsených trénerov sme si postupne všetci žiaci školy vyskúšali, ako sa tenis hrá. Veď práve možno medzi nami bude vyrastať ďalší úspešný tenista alebo tenistka našej krajiny.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Čítanie s rodičmi v 1. A - Červík Ervín

Na konci školského roka môžeme s hrdosťou vyhlásiť, že sme sa naučili čítať a skamarátili sme sa so všetkými písmenkami. Celý polrok sme spolu s rodičmi čítali a čítali a čítali a veru sme aj dočítali knihu o dobrodružnej ceste červíka Ervína. Dočkali sme sa zaujímavého konca. Rodičia nám s čítaním pomáhali a vtedy sme pozorne počúvali. Hlavný hrdina nás veľakrát pobavil, ale sme si z jeho konania zobrali často aj ponaučenie. Pani učiteľka nás potrápila úlohami, ktoré svedčili o našom pozornom počúvaní. Presvedčili sme sa, že čítať s porozumením je naozaj veľmi dôležité. Ďakujeme našim rodičom, že sme si spoločnými silami spestrili hodiny čítania. A teraz hor sa do spoznávania iných príbehov v knihách, ktoré si určite prečítame cez prázdniny.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň detí v ŠKD

Pre deti dlhoočakávaný ich sviatok MDD bol v našej škole spestrený rôznymi prekvapeniami. Dopoludnia ich čakali knihy s krásnymi rozprávkami, poobede ich na školskom dvore privítali rozprávkové postavičky - myška Minnie a krásne víly. Tie mali takú čarodejnú moc, že detské tváre pomocou farieb premenili na množstvo rozprávkových bytostí. Nechýbala ani veselá hudba, tance a spev. Samozrejme, ani na takejto veľkej oslave v ŠKD nebola núdza o sladkosti, občerstvenie i o darčeky vyrobené z balónov. Deti odchádzali domov s prianím: "Mať MDD každý deň by bolo úžasné!".

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Prváci na Žilípe

V rámci projektu "Učíme sa o vodných živočíchoch v prírode" sa naši prváci vybrali na peknú vychádzku do známeho prostredia na Žilípe. Už počas cesty si všímali prírodu, dali sa uniesť jej pestrofarebnosťou, ktorú nám ponúka jar v celej svojej paráde. Počúvali tiež zvuky okolo seba a nadýchali sa vzduchu plného rôznych vôní. Žiaci pomocou hier a súťaží dokonca objavili i cenné poklady prírody, o ktorých sa všetci spoločne porozprávali. Najväčšou odmenou za výbornú prácu bola očarujúca labutia rodinka, ktorá si spokojne plávala po ramene Malého Dunaja. Dosýta vybehaní a usmiati sa všetci vrátili do školského altánku, v ktorom pokračovali rozhovory o pekne prežitom dopoludní.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Plavecký výcvik

Ako skutočné ryby vo vode sa cítili naše deti počas plaveckého výcviku v Aquaparku Senec. Privítali nás tam milí tréneri a prekvapilo nás aj príjemné prostredie. Deti trénovali v skupinách a každým dňom zdokonaľovali svoje plavecké umenie. Na konci týždňa boli všetci schopní preplávať celú dĺžku bazéna, čo im vyčarilo úsmev na tvári. Vodné radovánky vyvrcholili jazdou na tobogánoch za sprievodu radostného výskania detí. Okrem krásnych spomienok na vydarený týždeň všetkým zúčastneným plavcom zostane aj diplom a vzácna medaila.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - deň piaty

Všetky kufre sme si pobalili, s Počúvadlom sme sa rozlúčili. Ešte na nás Svätý Anton čaká, poľovníckym kaštieľom nás láka. V autobuse sedíme, na mamu sa tešíme, plný batoh zážitkov so sebou si nesieme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - deň štvrtý

Nad hlavami zrána vidno ako sa nad nami vypína Sitno. Šliapali sme priamo hore, porozhliadnuť sa v diaľky šíre, miesto toho medvede nás čakali, palacinky so šľahačkou sme spapkali. Rýchlo zbehnúť, obed zhltnúť, autobusom tralala, včelia farma nás čakala. Zasýtení sladkým medíkom, odviezol nás voz s koníkom. Sokoliari dych nám vyrazili, čože si to pre nás pripravili? Myšiak, orliak, sokoly nad nami si lietali, nezbednice plamienky, šiltovkové zlodejky, okradnúť nás túžili, no my sme si to užili...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - deň druhý a tretí

V dielničkách TERRA PERMONIA naše šikovné rúčky sa len tak hmýria. Stvorili srdiečka, zvieratká, masky, upiekli voňavý chlieb a rožky. Zlatokopmi stali sme sa na chvíľku, vyryžovali sme si malú zlatinku. Dlhú štôlňu v Štiavnici vyšľapali malinovskí baníci. Po ťažkej práci naše údy, svaly vo vode sa ľahko zrelaxovali. Sauna, bazén, vírivka bola pre nás idylka.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - deň prvý

V našej škole v prírode cítime sa ako ryby vo vode. Okolie sme spoznali, trošku sme sa učili. Hlinu na hrnčiarskom kruhu rúčkami pretvorili. Náramky sme uvili a perfektnou diskotékou prvý deň zakončili.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávik Slovenska 2015

Dňa 27. 4. 2015 naši žiaci rozospievali celú školu. Tí najlepší reprezentovali svoju triedu v školskom kole speváckej súťaže ,,Slávik Slovenska 2015“. Nádherné ľudové piesne z rôznych oblastí Slovenska spievali v sprievode klavíra, ale aj bez nástroja. Počas prestávky, keď sa porota usilovne radila o víťazoch, sme si s dobrou náladou zanôtili niekoľko piesní aj my – nesúťažiaci. Veľa melódií nám doznievalo v ušiach ešte po celý deň. Preto bol veselý nielen dopoludnia, ale aj v ŠKD. Samozrejme, víťazi boli ocenení diplomom a peknou cenou.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vyhodnotenie jarného zberu papiera

Počas jarného zberu papiera sme všetci vynaložili veľa sily na to, aby sme ho nazbierali čo najviac. Ale víťaz môže byť len jeden. Najlepším zberačom na škole bola Laura Simonová z 3. A triedy, ktorá nazbierala až 338 kg papiera. Aj v ostatných triedach boli ocenení tí najlepší. Súťaž opäť dopadla nad naše očakávania. tešíme sa, lebo takto našetrené financie môžeme zasa použiť na niečo prospešné pre našu školu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Otvorenie altánku

Počas aprílových dní bol na našom školskom dvore čulý ruch. Pracovali tam zruční remeselníci a pred našimi očami rástol altánok - naša budúca "ekoučebňa". 23. apríla nastala očakávaná slávnostná chvíľa. Pani riaditeľka prestrihnutím pásky náš novučičký altánok otvorila. Tešíme sa, že v ňom budeme môcť tráviť chvíle oddychu a zábavy, ale ho budeme využívať i na zaujímavé vyučovanie na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí nášho školského dvora. Budeme si ho chrániť a skrášľovať. Za finančnú pomoc pri jeho realizácii ďakujeme Občianskemu združeniu Malináčik.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Exkurzia na letisko

Prvý májový týždeň zažili deti ŠKD úžasný deň na letisku v Bratislave. Niektoré z nich vstúpili do presklenej budovy po prvýkrát. U iných sa zasa prebudili spomienky z dovoleniek, či opätovná túžba zasa niekam odletieť. Zamestnanci letiska nás privítali pod maketou Štefánikovho dvojplošníka zaveseného na strope letiskovej haly. Potom nám pani sprievodkyňa ochotne poukazovala všetky časti letiska, dokonca aj tie, ktoré sú pre verejnosť nedostupné. Deťom sa veľmi páčila návšteva hasičskej stanice s obrovskými vozidlami, ktoré striekali mohutný prúd vody. Pre deti to bol skutočne silný zážitok, o ktorom si budeme dlho rozprávať. Výkresy, ktoré spoločne nakreslíme, pošleme milému personálu na letisko ako naše poďakovanie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Zeme

Tento svetový deň sme oslávili aj v našej škole, ako to už býva každý rok. Na našu Zem nemôžeme zabudnúť, lebo jej vďačíme za veľa: za vzduch, ktorý dýchame, za krásnu zelenú prírodu, zvieratá, vodu, ktorú denne pijeme toľkým priehrštím a bez ktorej si nevieme predstaviť náš život. Jedným slovom, náš Deň Zeme sme si užili ako sa patrí. Na túto oslavu sme pozvali aj našich mladších kamarátov zo škôlky, s ktorými sme sa podelili o vedomosti o rôznych zvieratách a rastlinách. Taktiež sme absolvovali prekážkový beh, ktorým sme napodobňovali pohyb rôznych zvierat. Zaujímavá bola i tvorba pekných projektov o ochrane Zeme. Na konci tohto úžasného dňa sme zasadili v našej školskej záhradke chutnú a zdravú zeleninu, na ktorej si budeme už čoskoro pochutnávať.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zber papiera a brigáda rodičov

Konečne prišla jar, na ktorú sme sa veľmi tešili. Slnečné lúče zohriali zem, pri hladine jazierka plávajú rybky, tráva ozelenela, kvety rozkvitli a náš školský dvor ožil. V apríli sme uskutočnili brigádu v spolupráci s rodičmi, aby sme upravili školský areál, okopali naše záhony a vysadili nové kvety. Veľká vďaka preto patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Ako býva zvykom, zorganizovali sme aj jarný zber papiera, v ktorom bojovali o víťazstvo jednotlivci i triedne kolektívy. Najlepší zberači boli odmenení vecnou cenou a víťazná trieda si pochutila na sladkej ovocnej torte. Sme radi, že sme opäť pomohli škole zarobiť peniaze a tiež sme prispeli k recyklácii papiera.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Zeme v ŠKD

Vo štvrtok 23. apríla si deti ŠKD spoločne pripomenuli "Deň Zeme". Pri tejto príležitosti sa všetci pustili do skrášľovania školského dvora. Svoju tvorivú fantáziu uplatnili pri zdobení školského dvora všetky oddelenia. Prváci vyrobili pestré záhradné vrtuľky, ktoré pútajú pozornosť pri kvetinovej výsadbe okolo jazierka a bylinkovej špirály. Druháci zhotovili zaujímavého vodníka, ktorý stráži brehy jazierka. Žiaci tretieho ročníka zavesili v novom altánku bylinky na pekný samorast. Štvrtáci tiež nezaháľali a celé okolie školy opäť skrášlili výsadbou okrasných črepníkových rastlín. O usilovnosti, fantázii a užitočnej práci všetkých detí ŠKD svedčí nádherný školský dvor plný farieb, vôní a inšpiratívnej atmosféry celého areálu školy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Beseda s hasičmi

V mesiaci apríli k nám popoludní prišla do ŠKD vzácna návšteva z Okresného riaditeľstva hasičského zboru z Pezinka. Zavítali k nám dve milé tety, majorka Škvarková a nadporučíčka Jarošová, aby nám porozprávali o práci hasičov. Deťom vysvetlili, že dobrým hasičom môže byť len fyzicky zdatný človek so správnym úsudkom a odvahou pri každodennom boji s prírodnými živlami. Rozprávanie o práci hasičov deti natoľko zaujalo, že nám táto vzácna návšteva prisľúbila účasť aj v budúcom školskom roku. Možno sa dovtedy niekto z nás rozhodne, že sa stane vo svojom živote ďalším odvážnym hasičom.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Joga v našej škole

V rámci relaxačného popoludnia v ŠKD mali deti možnosť vstúpiť do tajov jogy. Lektorka p. Gerhartová hravou formou všetkých zoznámila s týmto druhom cvičenia. Postupne sme objavovali svoje energetické centrá a trpezlivo vnímali teplé vibrácie. Toto však nebolo všetko. Zahraničný hosť nám predstavil veľmi zvláštny a menej známy hudobný nástroj sitaru. Vyludzoval na ňom krásne tóny, ktoré sa niesli celou budovou školy. Vo všetkých miestnostiach zrazu nastal pokoj, kľud a harmónia. Cvičeniu jogy sa budeme v ŠKD venovať i v budúcnosti, aby sme boli vždy pozitívne naladení. Toto nezvyčajné stretnutie sa nám naozaj vydarilo a páčilo.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Hviezdoslavov Kubín

Už tradične v marci sme sa venovali umeleckému prednesu. Najlepší recitátori tried sa stretli v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažili sme v dvoch vekových kategóriách. Konkurencia bola veľmi silná. V prvej kategórii sa nám v prednese poézie a prózy predstavilo 19 žiakov 1. - 3. ročníka a v druhej kategórii 13 žiakov 4. ročníka. Všetci súťažiaci boli za svoj výkon odmenení sladkosťou a na najlepších čakali diplomy a hodnotné knižné ceny. Víťazi obidvoch kategórií postúpili do okresného kola v Senci, kde budú reprezentovať našu školu. Držíme im palce!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Noc v škole

Túto netradičnú akciu, ktorá sa konala v našej škole prvýkrát, zorganizovali pani vychovávateľky v tretí marcový piatok. Bol to významný deň nielen zatmením slnka, ale aj mágiou, ktorú prinášajú so sebou knihy. Tento večer otvorilo čítanie príbehu o Hadogašparovi, z ktorého vyplynula skupinová hra zúčastnených detí. Starší žiaci pomáhali mladším, aby sa osmelili a spoločne zvládli skúšku odvahy už počas tmavej noci. Potom nasledovala spoločná večera a po nej ohňostroj. Niektoré deti sa od únavy odobrali spať, ale ostatní vytrvalci pokračovali v nočnej hre. Bodkou tohto netradičného večera bola rozprávka na dobrú noc. Po nej už všetci zaspali vo svojich spacákových posteliach. O všetkých zážitkoch sme sa ešte porozprávali pri spoločných raňajkách. O tom, že takúto podobnú akciu zorganizujeme i v budúcom školskom roku, sme presvedčení už teraz. Veľmi sa na ňu tešíme. Veď spať v škole - to nie je len tak!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Čítanie s pánom Mrkvičkom

V tomto školskom roku sme sa viac zamerali na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Preto sme sa rozhodli pozvať pána Mrkvičku, ktorý chodí do škôl pútavým spôsobom približovať deťom krásu ukrytú v literatúre. Bolo to veľmi príjemné, milé a vtipné podujatie. Pán Mrkvička je talentovaný rozprávač a svojím divadelným stvárnením deja kníh naše deti veľmi zaujal. Vzbudil v nich ozajstnú túžbu po čítaní. Tešíme sa na ďalšie podobné podujatia.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Karneval

Každý rok sa nielen deti ale aj dospelí tešia na tento zábavný deň. Nebolo tomu inak ani teraz. V kultúrnom dome sa stretli krásne a zaujímavé masky od výmyslu sveta. Predstavili sa nám princezné, vodníci, futbalisti, kovboji a mnoho ďalších. Popoludnie plné tancov a súťaží zahájil netradičný ceremoniál. Odohral sa futbalový zápas pod dohľadom skúseného trénera. Nechýbala ani podpora roztlieskavačiek a samozrejme, na takomto podujatí nemohol chýbať ani lekár s masérom. O tom, že toto vydarené popoludnie spríjemnilo všetkým náladu, dokázali široké úsmevy na tvári každej masky.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Čítanie s rodičmi

My, prváci, sme už prešli polovicu cesty za poznaním písmen. Naša prvá kniha na čítanie je šlabikár, v ktorom každé písmeno má svoje miesto a chce sa s nami skamarátiť. Ale okrem tejto učebnice už máme prečítaných mnoho ďalších zaujímavých kníh. O ich hrdinoch a rôznych príbehoch nás oboznamujú pani učiteľka s pani vychovávateľkou. Presvedčili nás o tom, že knihy sú našimi kamarátmi. Keďže ešte nevieme úplne sami čítať, rozhodli sme sa pozvať našich rodičov na spoločnú cestu čítania s Červíkom Ervínom. Pozorne sme počúvali, potom kreslili a dokonca sme sa aj hrali. Zatiaľ sme sa nedostali na koniec príbehu, ale určite sa o jeho závere dozvieme pri ďalšom pokračovaní na našej spoločnej ceste čítania.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Oslava svätého Valentína

Tento pekný sviatok sme oslavovali aj v oddeleniach ŠKD. Pani vychovávateľky pripravili pestrý a zaujímavý program plný rôznych aktivít. Niektoré oddelenia spievali, tancovali, súťažili, podelili sa o medovníkové či papierové srdiečka s milým vyznaním pre svojich kamarátov i rodinných príslušníkov. Iné oddelenia zase navštívili krásnu Valentínsku výstavu v SOŠ záhradníckej v Malinove, kde mohli obdivovať zaujímavé kvetinové dekorácie, ktoré určite patria k sviatku všetkých zamilovaných.Deťom sa toto popoludnie veľmi páčilo. Spoločne sme si pripomenuli, že správať sa k sebe milo a slušne všetkým prinesie mnoho dobrých priateľstiev, ktoré nejeden z nás ocení.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zápis detí do 1. ročníka

V piatok 6. februára 2015 sa v našej škole uskutočnil zápis detí do 1. ročníka. V tento deň sa škola premenila na podmorský svet, v ktorom pani vychovávateľka prezlečená za morskú vílu spolu so svojimi asistentkami srdečne vítala budúcich prváčikov. Niektorí boli trochu ustráchaní a nesmelí, keď však zasadli do školských lavíc, strach vystriedala zvedavosť a nadšenie. Všetkých 49 zúčastnených detí odchádzalo s úsmevom na tvári a s túžbou zasadnúť do školských lavíc v septembri 2015. Všetci sa na nich veľmi tešíme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Polročná diskotéka

Posledný januárový piatok bolo v našej škole naozaj veselo. Okrem polročných výpisov klasifikácie, nádherných snehových vločiek, ktoré sa sypali z oblohy celý deň, na nás popoludní v ŠKD čakala polročná diskotéka. Spojili sme ju však aj s hodnotením správania počas 1. polroka v ŠKD a tie najvzornejšie deti dostali aj zaslúžené odmeny. A potom už nasledovala ničím nerušená zábava! Tance, súťaže, kvízy, pesničky na želanie prispeli vo všetkých oddeleniach k vynikajúcej nálade. Keďže sme pri tancovaní vyhladli, dobre nám padlo aj občerstvenie, s ktorým pomohli niektorí rodičia. Na konci tohto veselého dňa odchádzali domov vysmiate, červenolíce a dosýtosti vyjašené deťúrence.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Otvorené hodiny v 1. ročníkoch

Naši prváci majú za sebou prvý polrok v škole a za pár dní dostanú od svojej pani učiteľky prvé hodnotenie za dosiahnuté výsledky. O tom, akí sú šikovní, sa mohli presvedčiť aj ich kamaráti - predškoláci spolu s rodičmi na otvorenom dni v našej škole. Deti sa zapojili do aktivít na vyučovacích hodinách. Na Slovenskom jazyku si zopakovali písmená, čítali, ale zahrali sa i na guľovačku a snehové vločky. Na hodine matematiky dokonca oslavovali krtkove narodeniny, a preto nechýbala ani srdiečková torta a balónová výzdoba. Takouto hravou formou si všetci precvičili počítanie v obore do desať. Popoludní naši budúci prváci zavítali i do oddelení ŠKD. Veď o pár dní sa zasa spolu stretneme na zápise do 1. ročníka a čo nevidieť, títo predškoláci sa stanú súčasťou našej školskej rodiny. Všetci sa na nich veľmi tešíme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Šaliansky Maťko

V tomto školskom roku sme využili možnosť zúčastniť sa na súťaži v recitácii slovenskej povesti Šaliansky Maťko, ktorá sa koná len raz za dva roky. Nie je vôbec jednoduché naučiť sa spamäti dlhý text povesti. Preto náš obdiv patrí všetkým žiakom, ktorí sa s touto úlohou popasovali. V školskom kole súťažili žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka v dvoch kategóriách. Víťazom prvej kategórie sa stala tretiačka Daška Grambličková, víťazom druhej štvrták Jerguš Palaj. Obaja na svojom prednese ešte čo-to vylepšili a 20. 1. 2015 reprezentovali našu školu v okresnom kole súťaže v Senci. A opäť veľmi úspešne! V silnej konkurencii žiakov z ôsmich škôl vybojovali obaja krásne 2. miesto. Gratulujeme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Spoločný výlet za starý telefón

Kto by sa nezapojil do takejto lákavej súťaže? Všetci žiaci našej školy usilovne zháňali staré telefóny, aby výsledná suma bola čo najvyššia. A na tých najlepších zberačov čakali ešte krásne a veľmi lákavé ceny - tablety. Počas dvoch mesiacov sme vyzbierali 1 500 starých mobilov, čo bol pre školu veľký úspech. Mali sme radosť z toho, že sme urobili niečo užitočné pre našu planétu. Už teraz sa tešíme na krásny výlet, ktorého sa za vyzbieranú sumu môžeme všetci na konci školského roka zúčastniť. Viete, kam máme namierené? No predsa do hlavného mesta - Bratislavy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočná akadémia

Koledy, scénky, tance a piesne sa ozývali našou školou už celý december. Aj tento rok sme sa všetci spolu tešili na vianočnú akadémiu, ktorá je tradíciou na našej škole už niekoľko rokov. Vždy sa na ňu pripravujeme zodpovedne a s radosťou, lebo všetkých rodičov a hosťov naladíme počas jedného popoludnia na príjemnú sviatočnú atmosféru. Všetci aspoň na chvíľu zabudnú na predvianočný zhon a zmocní sa ich pocit šťastia a radosti. Veríme, že spomienky na tohtoročnú akadémiu zostanú dlho v mysli každého z nás, kto sa jej zúčastnil.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočné trhy

Aj tento rok naša škola žila vo vianočnej atmosfére už v mesiaci novembri. Pani učiteľky, vychovávateľky spolu so žiakmi usilovne vyrábali ozdoby a piekli medovníky na vianočné trhy, ktoré sa opäť uskutočnili v obci Malinovo. V našom predajnom stánku bolo rušno hneď od začiatku. V piatok mali návštevníci o naše výrobky naozaj veľký záujem. V sobotu zasa všetkým chutila vianočná kapustnica, ktorú nám pomohli navariť oteckovia našich žiakov. Po celé dva dni panovala všade výborná nálada, ktorá nám vydržala až do vianočných sviatkov. Zarobené peniažky sa nám určite zídu pri kúpe niečoho potrebného pre našu školu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Informatická online súťaž iBobor

Aj v tomto školskom roku sa naši tretiaci a štvrtáci zúčastnili na celoslovenskej informatickej online súťaži iBobor. V silnej konkurencii 13211 súťažiacich z 975 škôl sa naši žiaci nestratili. Úspešnými riešiteľmi sa stali: Adam Barnáš IV.B trieda, Matej Stríženec IV.A trieda, Emília Máťušová IV.A trieda, Nina Mazánová III.A trieda, Kristián Rekeň IV.B trieda.Gratulujeme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Rozlúčka s jeseňou

Obdobie vlády pani jesene sa skončilo. Predškoláci zavítali do našej školy, aby sme sa spoločne s týmto pekným ročným obdobím rozlúčili. Pripravili sme pre nich všelijaké zaujímavé ukážky a úlohy na jesennú tému. Tretiaci porozprávali o zvieratkách, ktoré sa uložili na zimný spánok. Prváci zasa z nazbieranej úrody vyrobili krásnu jesennú ikebanu. Pri spoločnej práci si všetci aj zaspievali. Po rozlúčke s predškolákmi čakalo našich žiakov ešte vyhodnotenie zberu papiera. Aj tento rok sa v spolupráci s rodičmi zapojilo do tejto súťaže veľa žiakov. Ale víťazom vždy môže byť len ten najlepší. A ako každý rok, aj teraz si na dobrej torte pochutnal kolektív, ktorý zvíťazil.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Moja obec

Ďalší úspešný projektový deň v ŠKD pod názvom "Moja obec" sa uskutočnil v spolupráci s pani starostkou, ktorá privítala žiakov našej školy na obecnom úrade. Mali sme možnosť porozprávať sa s ňou o tom, ako sa jej "starostuje" v obci Malinovo. Zahrali sme sa na malých reportérov, ktorí mali plno zvedavých otázok. Na každú z nich pani starostka milo odpovedala, veľakrát ju niektorá aj pobavila. Bolo nám tam veselo, ale nebáli sme sa načrtnúť aj vážne problémy, ktoré musí každodenne riešiť. Pani starostka sa s nami rozlúčila sladkou odmenou za smelosť a povedala nám, že sme u nej kedykoľvek vítaní. Berieme ju za slovo!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zber papiera

Podobne, ako minulé školské roky, aj v tomto jesennom termíne sa žiaci a rodičia našej školy zapojili do zberu papiera, ktorý sme organizovali v dňoch 14. a 15. novembra. Túto vzácnu druhotnú surovinu nosili žiaci do zberného kontajneru rôznymi spôsobmi - v rukách, na káričkách, na bicykloch a mnohým pomohli rodičia s dovozom papiera autom. Všetci zúčastnení bojovali o víťazstvo jednotlivcov a celej triedy. Svojou snahou pomohli nielen škole získať finančné prostriedky, ale prispeli aj k recyklácii starého papiera a ochrane životného prostredia. Víťazi i všetci zúčastnení budú za veľkú snahu a námahu odmenení.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň starých rodičov

Obľúbená návšteva starých rodičov v našej škole sa už pomaly stáva tradíciou. Tento rok sa prišli pozrieť do jednotlivých oddelení ŠKD, v ktorých ich čakalo zaujímavé popoludnie plné zábavy a hier. Pani vychovávateľky s mladšími deťmi hrali divadlo, v ktorom si starí rodičia spolu so svojimi vnúčatami mohli zahrať postavy z rozprávky o Popoluške. Ďalšia skupina zasa vytvorila medovníkový domček, z ktorého chceli vyhnať ježibabu. Staršie deti vtiahli starých rodičov do hudobno-pohybových aktivít, pri ktorých nechýbal ani spev a tanec. Súťažilo sa aj v hre "Milionár", v ktorej víťaz mohol získať rovný milión eur. V závere tohto úžasného popludnia si starí rodičia mohli prezrieť priestory našej školy. Mnohým z nich sa vynorili spomienky na časy, keď oni sedávali v laviciach v tejto škole. Od našich detí dostali aj malé darčeky, a samozrejme, nechýbalo ani občerstvenie. Veríme, že sa u nás všetkým páčilo a tešíme sa na takéto ďalšie spoločné stretnutie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Marionetové Divadlo pod hríbom

Kto by nepoznal krásnu ľudovú rozprávku o Jankovi Hraškovi?A predsa sme si ju radi opäť pozreli v podaní nám už známeho marionetového Divadla pod hríbom. So zatajeným dychom sme sledovali dobrodružstvá chlapčeka malého ako hrášok, ktorý sa svojou odvahou, šikovnosťou a múdrosťou zapáčil i samotnému kráľovi. Dokázal zmeniť pyšné srdce princeznej i prekabátiť zbojníkov. Na prekvapenie všetkých sa napokon z Janka Hraška bozkom princeznej stal švárny mládenec Jano Hrach. A bola svadba. Ujo Hoblina nám na záver porozprával, ako sa varia halušky a deti si vyskúšali, ako sa sedí na rozprávkovej lavičke. Veľký potlesk bol poďakovaním za nevšedný zážitok.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Záložka spája školy

Konečne prišla očakávaná pošta zo susednej Českej republiky zo Základnej školy v Borohrádku. Jej žiaci nám poslali pekné záložky do kníh a ich pani učiteľka nám napísala milý list. Naše deti v ŠKD sa nevedeli dočkať, o čom im zahraniční kamaráti napísali. Po prečítaní listu sme sa dozvedeli o mnohých zaujímavých aktivitách, úspechoch a prianiach našich českých priateľov. Zistili sme, že jedno želanie máme spoločné - chceme sa o sebe navzájom dozvedieť čo najviac. Po prečítaní listu všetky deti dostali krásne záložky s adresou svojich budúcich kamarátov. A výmena informácií medzi dvoma školami môže začať.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výchovný koncert Papagáj s Petrom Bažíkom

3. novembra sa celá naša škola zúčastnila na výchovnom koncerte s názvom Papagáj, ktorý sa uskutočnil v kultúrnom dome. Vystupoval v ňom obľúbený “superstárista” a víťaz súťaže “X-faktor” Peter Bažík. Prostredníctvom zábavných tématických piesní a hovoreného slova spevák poukázal na dôležitosť osobnej hygieny a zopakovali sme si tiež pravidlá cestnej premávky. V ďalšej časti programu zazneli pekné piesne o budovaní priateľských vzťahov medzi deťmi. Všetky piesne, ktoré Peter spieval, mali veselé, ale hlavne pravdivé a poučné texty a chytľavé melódie, takže sme počas nich stáli, tlieskali a tancovali. V kultúrnom dome bola perfektná atmosféra a celý koncert bol úžasný! Odchádzali sme z neho veselí a plní zážitkov, ale hlavne s ponaučením o rizikách, ktorým musia deti v živote čeliť.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Stretnutie čarodejníc

Hu-hu-huuu - vznášalo sa chodbami našej školy v utorok 28. októbra. Týmto čarovným zaklínadlom sme zvolávali všetky ježibaby, čarodejnice, strigy a ostatné strašidelné bytosti zo šíreho okolia na tradičný čarodejnícky snem. A veru sa nás zišla plná telocvičňa. Veď sme už skoro nemali kde zaparkovať svoje metly. My, skúsené príšery z tretej dimenzie, sme pomocou tajomného rituálu medzi seba prijali nováčikov a odovzdali im skúsenosti so strašením a zaklínaním. Po veselej strigônskej tancovačke sme spojili svoje nadprirodzené sily a na celý ďalší rok odčarovali z nášho sveta všetko zlo, smútok a zlú náladu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jesenná streda

Bohatá pani jeseň nám aj tento rok štedro nadelila zo svojich voňavých darov. Škoda by bola nevyužiť ich pri našich tvorivých nápadoch. V ŠKD sme vyhrnuli rukávy a s chuťou sme sa pustili do práce. Šikovné rúčky v 1. oddelení vyrobili netradičné a originálne jesenné stromy z použitých papierových tašiek a milé myšičky z orechových škrupiniek. V 2. oddelení deti spoločnými silami vytvorili Vládcu jesene, ktorý nám určite pričaruje dlhú a krásnu slnečnú jeseň. Výsledkom práce detí z 3. oddelenia bola pekne vyzdobená trieda, farebné jesenné okná a nádherná girlanda z prírodných materiálov. Najstaršie deti v 4. oddelení si na prechádzke Malinovom pripomenuli symboly jesene a potom v triedach stvárnili toto ročné obdobie umelecky - s farbami a štetcom v ruke. Jesenná streda sa nám podarila na jednotku - veď posúďte sami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetín

Tak, ako po iné roky, aj teraz sa naša škola zúčastnila súťaže v aranžovaní kvetín, ktorá sa konala v budove SOŠ záhradníckej v Malinove. Deti sa popasovali s témou "Prízdoba detskej hračky" naozaj statočne.Za zaujímavé práce sme získali popredné umiestnenia. Boli sme na ne o to pyšnejší, že tento rok bolo súťažiacich vyše dvadsať. Adam Barnáš zo 4. B obhájil 2. miesto za nádherné šaty z vrecoviny pre plyšového medveďa, ozdobené ešte kukuričnými klasmi. Paulínke Schrekovej zo 4. A bolo pridelené 3. miesto za krásne vyzdobeného hojdacieho koníka. Detské výtvory zaplnili výstavnú miestnosť, ktorú si boli pozrieť aj deti z oddelení ŠKD. Všetky práce sa im veľmi páčili.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Divadielko "Čert a Káča"

V mesiaci októbri nás navštívilo divadlo Clipperton, ktoré nám zahralo peknú rozprávku Čert a Káča. Deti sa počas predstavenia zoznámili s hádavou a papuľnatou dievčinou, ktorá sa chcela iba zabávať a tancovať. Ale neupravenú a zafúľanú Káču zobral do tanca iba čert. Tento tanečník sa milej dievčine zapáčil natoľko, že s ním odišla aj do pekla. Po dlhých útrapách sa neporiadnej Káči ujal valach Miško, ktorý ju od čerta oslobodil. Ako každá rozprávka, i táto mala šťastný koniec. Z lenivej dievčiny sa stala polepšená Káča a s Miškom si spolunažívali v láske a pokoji. Divadlo nás nielen zabavilo, ale aj poučilo. A k dobrej nálade nechýbal ani tanec a spev.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vešanie búdok na Žilípe

"Ide zima, ide mráz, kam sa vtáčik, kam schováš?" No predsa do búdok z dreva, ktoré vlastnoručne zmajstrovali a osadili na Žilípe žiaci našej školy. V jedno pekné jesenné popoludnie sa vybrali na vychádzku do prírody, kde sa stretli s ornitológom. Ten im o vtáčikoch, o ich príbytkoch a aj ich nepriateľoch porozprával naozaj veľa zaujímavostí a poznatkov. Po krátkej besede sa žiaci pustili do práce a pomocou potrebných nástrojov zavesili búdky na stromy. Nebola to ľahká práca, ale ruku k dielu priložili aj ostatní ochranári prírody a táto skvelá akcia bola dovedená do úspešného konca. Všetci dostali na koniec kus sladkého makového koláča, ktorý rozvoniaval do diaľky. Možno aj vtáčiky zacítili jeho vôňu a prileteli do svojich nových zimných príbytkov na našom Žilípe.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Púšťanie šarkanov v MŠ

Posledné jesenné slnečné lúče sme si v rámci ŠKD užili spolu s našimi kamarátmi - s malinovskými škôlkarmi. Naša spoločná "Šarkaniáda" bola príjemným oživením jesenných dní, ktoré sú každým dňom chladnejšie. Šarkany lietali až do oblakov a dobrá nálada a úsmev na všetkých tvárach nás sprevádzali po celý zvyšok dňa.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Svetový deň jazykov

Naše pani učiteľky pre nás v tomto školskom roku pripravili opäť niečo zaujímavé - malú olympiádu z anglického jazyka pri príležitosti Dňa svetových jazykov. Súťažilo 18 tretiakov a štvrtákov. Najprv sa všetky dvojice čo najobšírnejšie predstavili, samozrejme, po anglicky. Potom už všetci súťažiaci riešili úlohy z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania anglických textov. Za každú správnu odpoveď získali bod a čo bod, to cukrík do misky. Všetci sa veľmi snažili a svojimi výkonmi naozaj dokázali to, že už tento jazyk ovládajú na slušnej úrovni. Tí najúspešnejší dostali za svoje práce nielen pekné diplomy, ale aj sladké odmeny.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Mliečny týždeň

Medzi najdôležitejšie dni Svetovej zdravotníckej organizácie patrí aj Svetový deň mlieka. Ako škola podporujúca zdravie sme sa do akcie zapojili aj my. V dňoch od 22.09 do 26.09 sme pripravili týždeň mlieka a mliečnych výrobkov. Naši žiaci ich vo väčšej miere konzumovali každý deň počas desiatovej prestávky, ale i v školskej jedálni. V každej triede bola vyhlásená súťaž o najlepšieho jedáka mliečnych výrobkov.Víťazi boli odmenení darčekmi. Na Deň mlieka sa deti 1. a 2. ročníka vybrali na exkurziu do RD Most pri Bratislave. Navštívili sme priestory, kde chovajú kravičky, pôrodnicu pre kravičky a škôlku - samostatné búdky na odchov teliatok. Videli sme aj teliatko, ktoré bolo na svete len tri hodiny. Deti mali možnosť pohladkať, ale aj nakŕmiť ovečky, teliatka a koníky. Mali z toho obrovský zážitok a so spokojnou dušičkou sa vrátili späť do školských lavíc. V tento istý deň žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali hodinu so Zdravýživkou. Viedli diskusiu o mlieku a výrobkoch z mlieka, vypĺňali tajničku. Predviedli sa ako veľkí školáci, ktorí majú znalosti o tejto téme a vedia, aké sú mlieko a mliečne výrobky dôležité pre ich zdravie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Mliečny týždeň v ŠKD

V stredu 24. 9. v rámci mliečneho týždňa deti absolvovali zaujímavý projektový deň, ktorého cieľom bolo prehlbovanie záujmu detí o pitie mlieka a konzumácie mliečnych výrobkov. Deti 1. oddelenia prezentovali rôzne produkty v stánku mliečnych výrobkov, rozprávali sa o ich využití a účinkoch pre detský organizmus. Maškrtné jazýčky detí 2. oddelenia si zasa pochutili na ľahodnom tvarohovom kréme s piškótami, ktorý si sami pripravili. O tom, že už deti vedia samé nakupovať, nás presvedčili žiaci v 3. oddelení. V potravinách za vyhradenú finančnú hotovosť vkladali do košíkov mliečne produkty, ktoré s chuťou skonzumovali v ŠKD. V 4. oddelení sa ochutnávali rôzne príchute syrov, deti si pozreli krátky dokument o ich výrobe a vo vedomostnom kvíze si overili získané vedomosti a poznatky. Po týchto "mliečnych" aktivitách sa určite všetci cítili zdravo.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Environmentálna vychádzka na Žilíp

Pekné septembrové počasie sme využili na krátku vychádzku na Žilíp. Sprevádzaní vtáčím spevom sme obdivovali pestrosť jesennej prírody. Videli sme množstvo pavučinových sietí, vážky, slepúchy vyhrievajúce sa na slniečku, posledné rozkvitnuté kvietky a žabky v kalužiach. Pri Malom Dunaji nás privítali divé kačky. Cestou späť sme sa ešte odfotili so strašiakom, ktorý strážil kukuričné pole. Osviežení čerstvým vzduchom a plní zážitkov sme sa vrátili do školských lavíc.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015

Leto ubehlo ako voda. Po slnečných dňoch plných pohody prišla jeseň a s ňou 2. september - začiatok školského roka. Odpočinutí, opálení a plní očakávania sme sa v tento deň stretli pred našou školou, ktorá nás po prázdninách prekvapila krásnou, úplne novou triedou a počítačovou učebňou. Po dvoch letných mesiacoch sme sa tešili, že sa opäť stretávame a s radosťou sme medzi seba prijali aj prváčikov. V školských laviciach ich čakajú nielen noví kamaráti, ale aj prvé vážne povinnosti. Zaželajme im preto úspešný štart do školského roka, nech sa medzi nami cítia dobre!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .

 

HLAVNÁ STRÁNKA   |   ŠKD   |   GALÉRIA FOTOGRAFIÍ   |   ZVEREJŇOVANIE   |   KONTATY
Základná škola, 1 - 4. ročník, Školská 11, 900 45 Malinovo
Stránku vytvorila firma EasyTech s.r.o. ©,

Rank SKPodpor!  |  Google PageRank

Čo Vám ponúkame ? Školu otvorenú širokej verejnosti, ktorá sa vo svojom školskom vzdelávacom programe riadi mottom: „Naše srdce patrí deťom“. Priateľské, útulné a bezstresové rodinné prostredie v samostatných triedach pre každý ročník s maximálnym počtom žiakov 15 - 20. V našej škole každé dieťa zažije úspech a získa zdravé sebavedomie. Individuálny prístup k deťom nadaným, ale aj k deťom s poruchami učenia. O vaše dieťa sa stará kvalifikovaný kolektív pedagogických pracovníkov od 6,15 do 17,00 hod podľa vašich požiadaviek. V rámci kontinuálneho vzdelávania učiteľov je škola zapojená do projektu „Profesijný a kariérny rast pedagogických zamestnancov“. Vo vyučovacom procese využívame alternatívne formy a metódy učenia (integrované tematické vyučovanie a škola hrou). Výučba anglického jazyka a informatickej výchovy od 1. ročníka. Škola a triedy zariadené modernou počítačovou technikou (2 samostatné počítačové učebne, jedna kmeňová trieda s 5 počítačmi, 2 triedy s dataprojektorom, 1 trieda s interaktívnou tabuľou, prístup na internet vo všetkých miestnostiach školy). Škola vybavená novým moderným školským nábytkom. Školský klub detí s bohatou ponukou športových, umeleckých, vzdelávacích a prírodovedných aktivít. Možnosť navštevovať popoludní priamo v škole záujmové krúžky Minihádzaná, Šikovníček, Nemecký jazyk, Mladí vedci, Hravá Taliančina i krúžky v spolupráci s Centrom voľného času v Malinove. Rôzne školské akcie a výlety v spolupráci s rodičmi: Deň otvorených dverí pre predškolákov a ich rodičov, Deň starých rodičov, divadelné predstavenia a výchovné koncerty, zber papiera, Vianočná besiedka, Deň detí, oslava Dňa rodiny, a pod. Projektové dni v rámci vyučovania i popoludňajšej činnosti v ŠKD: Deň Zeme, Deň mlieka, Deň ovocia a zeleniny, Svetový deň jazykov, čitateľská gramotnosť a pod. Preventívne programy v každom ročníku v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Senci. V rámci školského vzdelávacieho programu týždňový pobyt v škole prírode pre žiakov 2. - 4. ročníka a absolvovanie plaveckého výcviku pre všetkých záujemcov. Škola získala grant v projekte Zelená škola, ktorý využila na vybudovanie školského jazierka a bylinkovej špirály. Škola je zapojená do ďalších projektov: Záložka do knihy spája školy, projekty v rámci rozvoja environmentálnej výchovy. Úzka spolupráca školy s Materskou školou v Malináčik, s obcou a s organizáciami v obci. Šikovné a talentované detí sa umiestňujú v okresných a krajských kolách súťaží a olympiád zo slovenského jazyka, matematiky, výtvarnej výchovy, telesnej výchovy a spevu. V škole je vytvorené Občianske združenie Malináčík, ktoré podporuje finančnú stránku školy. Veríme, že pri výbere školy pre Vaše dieťa sa správne rozhodnete a zvážite všetky výhody a možnosti, ktoré Vašim deťom ponúka naša škola. Radi Vás privítame!