GALÉRIA FOTOGRAFIÍ


Výber šk. roku.


Koniec školského roka 2013/2014

Ani sme sa nenazdali a celý školský rok utiekol ako voda. Koľko krásnych chvíľ deti počas neho zažili, získali mnoho vedomostí, zručností a dnes si prišli slávnostne oblečení po svoju odmenu, zaslúžené vysvedčenie. Podľa úsmevov detí je možné čítať, že naša škola má len šikovných žiakov, ktorí všetko hravo zvládli za pomoci ich pani učiteľky, či vychovávateľky. Dnes tu všetci stojíme, aby sme slávnostne ukončili tento školský rok a s chuťou si užili zaslúžené prázdniny.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Rozlúčka so štvrtákmi a pasovanie prvákov

Naši štvrtáci sa už lúčia so svojou školou a doprevádzajú svojich malých nástupcov - budúcich prváčikov. Dnes mali svoj deň. Rytier ich pasoval za školákov a prišli si pozrieť svoju budúcu triedu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Medzinárodný festival detských folklórnych súborov 20.6.2014 v Malinove

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Účelové cvičenie formou didaktických hier

Na konci školského roka nesmie chýbať účelové cvičenie. Tešili sme sa naň v utorok 24.júna. V areáli školy bolo pripravených 5 stanovíšť. V nich sme si preverili teoretické vedomosti, ale vyskúšali sme si aj niečo nové - v praktickej časti. Didaktické hry boli veľmi zaujímavé, pretože súčasťou nich bola ukážková hodina gymnastiky pre žiakov, ktorú organizoval pán Csiaky. Z množstva informácií nás najviac zaujalo určovanie svetových strán, poznávanie liečivých bylín, prekonávanie prírodných prekážok a ošetrenie raneného.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zelená škola - zbierame úrodu :)

Školský rok 2013/2014 ubehol ako voda a nám na školskom dvore počas neho vyrástlo políčko s rôznymi dobrotami. Na týchto dobrotách sme si pochutnali pri spoločnom zbere. Urodilo sa nám toho hojne od hrachu, reďkovky, kaleráb až po krásne kvety. Veď posúďte sami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Finančná gramotnosť

Cieľom hodín finančnej gramotnosti bolo získať zručnosť a skúsenosť v oblasti riadenia financií. Vrátili sme sa do obdobia staroveku aby sme si vyskúšali ako fungoval výmenný obchod. Potom sme sa posunuli do obdobia stredoveku, kde sme už používali peniaze. Nakupovanie však nebolo jednoduché, pretože bolo málo tovaru aj peňazí. Dnes sú obchody plné tovaru, ale nie každý má dostatok peňazí na jeho kúpu. Na našich hodinách sme sa učili, skúmali, zisťovali, porovnávali a poznávali, akú funkciu majú peniaze v našich životoch a ako s nimi hospodáriť.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


ŠVP Poľana - deň piaty

Uz sme doma STOP

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


ŠVP Poľana - deň štvrtý

Na vylet sme sa vybrali STOP v buse nam zle nebolo STOP horu sme pokorili STOP ten vyhlad a vodopad za to stal STOP vsetci sme sa vykupali STOP a rozpravkou to zakoncili STOP zajtra sa na Vas tesime STOP

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


ŠVP Poľana - deň tretí

Dlzka tiena odhalena STOP rytierske zapasy vyskusane STOP taniere vylizane STOP hlavolamy vyriesene STOP vyudeni,opeceni a najedeni STOP premohli sme zubatu STOP zijeme dalej NONSTOP

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


ŠVP Poľana - deň druhý

Ucili sme sa STOP skrotili sme krokodila STOP v lese sme sa hrali STOP predbehli sme burku STOP cely bazen sme vyspliechali STOP dolare sme zarobili STOP nove spravy zajtra STOP

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


ŠVP Poľana - deň prvý

Hura uz sme tu STOP cesta prijemna STOP priroda pekna STOP zachranujeme udolie STOP do piatku to stihneme STOP ozveme sa zajtra STOP

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Dopravné ihrisko

Počas dňa, kedy deti oslavovali svoj medzinárodný sviatok, sme si okrem zábavy a hier zopakovali aj pravidlá cestnej premávky. Obliekli sme si reflexné vesty a rozbehli sme sa s kolobežkami po vyznačenom dopravnom ihrisku. Museli sme si však dávať veľký pozor, lebo značky sa veľmi často menili a kto si túto zmenu nevšimol, dopustil sa dopravného priestupku. Čakala ho riadna pokuta od pána policajta. Bola to pre nás nielen zábava, ale aj poučné dopoludnie, kedy sme si zopakovali dopravné značky i predpisy bezpečného správania sa na ceste.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Športovanie s predškolákmi

V mesiaci máji sme zažili ešte jedno pekné popoludnie spolu s našimi predškolákmi. Tentokrát sme si s nimi zmerali sily v rôznych športových disciplínach. V súťažiach vyhrali skupiny, ktoré boli najšikovnejšie a najrýchlejšie. Naši kamaráti z materskej školy už vyrástli a stali sa z nich ozajstní športoví súperi, ktorí sa nedali v žiadnej hre zahanbiť. Telocvičňou sa niesli radostné pokriky i hlasné povzbudzovanie pre obidve skupiny. Bolo to vydarené popoludnie a už teraz sa tešíme na našich budúcich prváčikov, s ktorými si počas školského roku určite zasúťažíme aj v iných disciplínach.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň rodiny

23. máj bol pre našu školu výnimočným dňom. V našom areáli sa stretlo veľa ľudí, aby všetci spoločne oslávili Deň rodiny. Prišli rodičia, starí rodičia, naši žiaci, ich súrodenci a spolu s pani učiteľkami a vychovávateľkami sa zabávali vo víre hier, súťaží, tancov a piesní. Podával sa výborný guláš, ktorý už od rána pripravovali šikovní oteckovia. Mamičky a babičky napiekli chutné koláče a zákusky, pod ktorými sa prehýbali stoly. Bolo nám spolu veľmi dobre. Veríme, že spomienky na tento netradičný deň dlho zostanú v srdciach všetkých zúčastnených.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Futbalový zápas

Dňa 14. mája naša škola usporiadala priateľský futbalový zápas, v ktorom si zmerali svoje sily naši futbalisti s družstvom zo školy z Rovinky. O slávnostné otvorenie zápasu s prvým výkopom sa postaral p. Jozef Barmoš. Futbalistov prišli povzbudiť aj pani riaditeľky z obidvoch škôl.. Počas celého stretnutia prevládala skvelá atmosféra, o čo sa postarali nielen deti s trúbkami a rapkáčikmi, ale aj naše roztlieskavačky. Chlapci obidvoch družstiev sa snažili podať čo najlepší výkon, ale zvíťaziť môže len jeden tím. Putovný pohár získali naši hostia. Napriek prehre nás športový duch isto neopustí a tešíme sa na ďalšie stretnutia aj s inými školami. Dovtedy budeme tvrdo trénovať.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Zeme

V piatok 25.4.2014 sme mali v škole projektový deň pri príležitosti Dňa Zeme. Spoločne sme si prezreli krátke dokumentárne filmy o odpadoch a spôsobe ich likvidácie a recyklácii. Po ich prezretí nás čakala súťaž, v ktorej sme museli odpad správne roztriediť. Doobeda každá trieda pracovala aj na svojom políčku, kde pestujeme zeleninu a sadíme kvety. Štvrtáci si pripravili program pre našich malých kamarátov z MŠ. Rozdelili sa a na jednotlivých stanovištiach pomohli predškolákom vytvoriť vlastnú malú záhradku /črepník/, ktorú si vyzdobili a zasadili do nej semienka zeleniny a kvetín. Poobede v rámci ŠKD sa naše deti spolu s pani vychovávateľkami postarali o zeleň okolo školy. Zasadili kvety do záhonov a črepníkov, okopali kríky a vytrhali burinu. Sme veľmi radi a teší nás, že sme si skrášlili okolie a môžeme sa hrať na našom peknom školskom dvore.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávik Slovenska 2014

Každoročne na jar sa uskutočňuje na našej škole súťaž v speve Slávik Slovenska. Z každej triedy si talentovaní speváci pripravia ľudovú pieseň podľa vlastného výberu. Trojčlenná porota spomedzi nich vyberá tých najlepších, aby nás reprezentovali v obvodnom kole v Senci. Mala z čoho vyberať aj tento rok. Deti spievali so sprievodom klavíra, ale aj bez nástroja, čo je veľmi náročné. Niektoré piesne sa nám tak páčili, že sme sa ich všetci naučili. Obecenstvo každého odmenilo potleskom.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Plavecký výcvik

Plavecký výcvik je každým rokom pre naše deti pútavejší a obľúbenejší, o čom svedčí každoročný nárast počtu záujemcov o tento druh športu. V plavárni Slovnaftu pod dozorom skúsených trénerov sa všetci plavci mali možnosť vo vode nielen vyšantiť, ale aj naučiť základom správneho plávania a zdokonaliť jeho štýly. Po celý týždeň deti usilovne pracovali na rôznych technikách plávania. A že sa toho veľa naučili, svedčil aj posledný deň výcviku, kedy sa uskutočnili aj riadne preteky. Všetci boli úspešní a dokázali, že voda sa stala ich dobrým kamarátom. Za snahu si každý jeden odniesol diplom, ktorý im bude pripomínať ich prvé úspechy vo vode.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Čítanie predškolákom

V spolupráci s MŠ sme opäť na pôde našej školy privítali predškolákov, pre ktorých sme pripravili pekné popoludnie strávené pri čítaní veľmi známej knihy od Márie Ďuríčkovej Danka a Janka. Všetky deti so záujmom počúvali vtipné príbehy prváčok o tom, ako sa na seba podobajú, čo všetko si povymýšľajú, ale i o tom, že predsa je z nich každá iná, aj keď sú na nerozoznanie rovnaké. Náš program neostal len pri čítaní. Deti z ŠKD zahrali aj malé divadielko a predstavili postavičku strašidla Gevenduchy, ktorú si sami vyrobili. Viete, ako pekne ju potom v životnej veľkosti nakreslili naši budúci prváci? Všetci si zaslúžili sladkú odmenu. Dobrá nálada bola v závere umocnená zaspievaním spoločných pesničiek.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Brigáda - úprava okolia jazierka a školského dvora

Konečne prišla jar, na ktorú už všetci netrpezlivo čakáme. Slniečko vyhnalo ľudí do záhrad a nezáhaľali sme ani my spolu s rodičmi na každoročnej brigáde pri úprave okolia školy. Pustili sme sa s chuťou do práce a za dva dni bol vidieť aj výsledok. Šikovné ruky dospelých i detí pracovali usilovne s metlami, hrablami, lopatami, metlami i motykami. Ostatní natierali preliezky, ba dokonca sa ozýval aj zvuk kosačky. Vďaka všetkým, ktorí priložili ruky k dielu, sa okolie našej školy zmenilo na nepoznanie. Opäť budeme chodiť do školy s úsmevom na tvári, keď prejdeme cez upravený a čistý areál. A aby sme si mohli našu školu naďalej skrášľovať, nelenili sme ani pri zbere papiera. Opäť sme dokázali spojiť sily pre dobrú vec, z ktorej bude mať škola úžitok.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Hviezdoslavov Kubín

Každoročne sa na našej škole koná súťaž Hviezdoslavov Kubín, v ktorej si zmerajú svoje sily šikovní recitátori v prednese poézie a prózy. V triednych kolách si žiaci vybrali spomedzi seba tých najšikovnejších, ktorí súťažili potom v školskom kole. Vypočuli sme si pekné ukážky od rôznych slovenských autorov. Recitátori svojimi výkonmi prispeli k dobrej nálade obecenstva i poroty. No a tí najlepší budú našu školu reprezentovať v okresnom kole v Senci. Všetci im držíme palce!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Marec, mesiac knihy

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou.. Pri tejto príležitosti sme si pripravili spoločný program v rámci ŠKD. Zamerali sme sa na veľmi známu a populárnu knihu od spisovateľky Márie Ďuríčkovej "Danka a Janka". Všetky deti z jednotlivých oddelení si pripravili rôzne aktivity - krátke divadielko, leporelo vo veľkom formáte a všetkých nás veľmi rozosmiala postava strašidla Gevenduchy vyrobená z látky. Na všetko sa prizerali aj krásne makety Danky a Janky v životnej veľkosti.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zdravýživka

V rámci krúžku Šikovníček sa naši prváci pustili do výroby bábky Zdravýživky. Každý si za pomoci p. Vadovičovej a vedúcej tohto krúžku zhotovil svoju vlastnú bábku. Počas piatich hodín sme usilovne pracovali: vystrihovali, zošívali, vypchávali a výsledkom usilovnej práce sú naše pekné výrobky, ktoré poputovali do našich domovov. Počas zhotovenia celého výrobku sme vyskúšali nielen naše zručnosti s nožnicami a ihlou, ale sme si zopakovali aj základné princípy stolovania, aké potraviny sú pre náš organizmus zdravé a nesmú chýbať na našom jedálnom lístku.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Karneval

Fašiangová nálada zavládla aj v jedno popoludnie v ŠKD. Na karnevale sa stretli víly, princezné, piráti, tanečníčky, chrobáčiky a mnoho iných fantazijných postáv. Deti sa prezliekli aj do takých masiek, ktoré predstavovali ich obľúbené budúce povolanie. Nejedno detské srdiečko túži byť policajtom, kozmonautom, hasičom či doktorom. Krásne masky sa potom s radosťou stretli vo víre tanca a samozrejme, nechýbali ani rôzne súťaže. Všetky kostýmy sledovali pozorné oči odbornej poroty, ktorá tie najkrajšie a najpútavejšie aj ocenila. Nikto však neodišiel s prázdnymi rukami. Veď každá maska si vyžiadala veľkú fantáziu a čas na jej vytvorenie. Možno už teraz všetci špekuľujú nad tým, aké prekvapenie prichystajú pre nás na budúci rok.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Polročná diskotéka

Prvý polrok je za nami! Posledné januárové popoludnie sa v našom ŠKD nieslo v duchu polročného hodnotenia a veselej zábavy. Pani vychovávateľky vo svojich oddeleniach hodnotili prácu za prvý polrok, správanie detí a vzájomné vzťahy v klube. Dostatok času sa venovalo aj sebahodnoteniu. Najlepší a najaktívnejší žiaci boli odmenení aj darčekmi. Potom už nasledovala diskotéka, na ktorej vládla výborná nálada. Videli sme rôzne tanečné prvky a prežili zábavné popoludnie so súťažami. Nech nám takto vydržia sily aj v druhom polroku.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Prírodovedný krúžok - recyklácia papiera

V našej škole každý žiak môže rozvíjať svoje záujmy v rôznych krúžkoch. Jedným z nich je aj prírodovedný krúžok, v ktorom sa všetci prostredníctvom zaujímavých činností venujeme ochrane našej prírody. Snažíme sa triediť odpad, aby sme ju neznečisťovali. Dokonca sme si urobili aj recykláciu a vyrobili svoj papier. Bolo to pre nás - malých prírodovedcov veľmi zaujímavé. Určite o poznatkoch, ktoré získame v krúžku, budeme rozprávať našim rodičom a spolužiakom. Možno sa nám aspoň trošku podarí prispieť k tomu, aby sme našu krásnu prírodu neničili, ale chránili.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Otvorená hodina pre predškolákov

Blíži sa polročné hodnotenie práce všetkých žiakov, ktorí od septembra zasadli do školských lavíc. Aj naši prváci dostanú od svojej pani učiteľky prvé "vysvedčenie" za dosiahnuté výsledky. O tom, že sú veľmi šikovní a sú z nich už skutoční žiaci, presvedčili aj svojich kamarátov z materskej školy, ktorí sa na ich učenie prišli pozrieť v sprievode pani učiteliek a svojich rodičov. Veď o pár dní sa prídu zapísať do našej školy, aby sa aj oni v budúcom školskom roku stali jej úspešnými žiakmi. Všetci sa na nich veľmi tešíme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočná akadémia 2013

Vianočný čas má pre každého z nás veľké čaro. A keďže sme v našej škole ako veľká rodina, aj čas príprav na tieto sviatky prežívame spolu v radostnej atmosfére. Jej súčasťou je už každoročne príprava vianočnej akadémie. Tento rok sa niesla v škriatkovskom štýle. Programom sa prelínali pásmá básní a piesní, žiaci vystupovali v scénkach a zahrali aj krátke divadielka. Nechýbali ani koledy a vinše. Naši žiaci sa znova prezentovali ako šikovní herci a speváci. Počas akadémie sme prežili čarovné chvíle, ktoré nás všetkých navnadili na prichádzajúce vianočné sviatky a prázdniny. Slovami v záverečnej piesni sme všetkým zaželali svet plný lepších chvíľ.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočné trhy

Tohto roku boli vianočné trhy po prvýkrát v malom parku našej obce. Deti spolu s pani učiteľkami a vychovávateľkami žili vianočnou atmosférou už v mesiaci novembri, pretože pripravovali na predaj množstvo vianočných ozdôb a dobrôt. Tie sme potom v sobotu ponúkali všetkým návštevníkom, ktorí prišli nakupovať do drevených stánkov. Mali sme veľkú radosť, že sa naše výrobky míňali a v podvečer sme mali skoro prázdny pult. Tešili sme sa, že sme si opäť na vydarenej akcii mohli zarobiť peniažky na ďalšie zveľaďovanie našej školy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Rozlúčka s jeseňou a vyhodnotenie zberu papiera

O tom, že pani jeseň odovzdáva žezlo ďalšiemu ročnému obdobiu - zime, sa porozprávali všetky deti našej školy. V každej triede si s ňou pripravili naozaj peknú rozlúčku v podobe projektov s kresbami, obrázkami, či premietaním zaujímavých filmov. Veď práve počas jesene zbierame veľa plodov, ktoré nám dodávajú počas zimy veľa vitamínov. Na záver tohto príjemného dopoludnia p. riaditeľka vyhodnotila jesenný zber papiera, do ktorého sa s pomocou rodičov zapojilo naozaj veľa žiakov. Najlepší zberači z každej triedy boli odmenení zaujímavými hrami a celkové prvenstvo získala 3. B tieda. Po dobrom obede v jedálni si rozdelili ešte lepšiu ovocnú tortu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Bábkové divadlo: Zimná rozprávka

Prvý decembrový pondelok k nám prišli ujo Hoblinka s tetou Hoblinkou, ktorí nám predstavili peknú rozprávku s názvom „Zimný príbeh“. V Drevenom divadielku pod hríbom nás bábky voviedli do rodiny s dvoma šibalskými deťmi a do lesa so zvieratkami, ktoré si museli poradiť s prvým napadnutým snehom. Všade vládla dobrá nálada, veselé pesničky, ale najviac nás pobavili žartíky malého Karolka a Barborky. Vďaka Hoblinkovci za ďalšie pekné predstavenie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Chránime si svoje zdravie

Prišla jeseň a s ňou aj nepriaznivé počasie pre náš organizmus. Častejšie bývame chorí, a preto je potrebné zvýšiť dávky vitamínov do nášho tela. V našej škole sa už druhý rok venujeme zásadám správneho stravovania v projekte so "Zdravýživkou". Rozhodli sme sa s novými poznatkami v tejto oblasti podeliť aj s našimi kamarátmi z Materskej školy v Malinove. Štvrtáci pre nich pripravili pekné dopoludnie s prezentáciou projektov o ovocí, zelenine a vitamínoch, ktoré sa v nich nachádzajú. A aby neostalo len pri slovách, na záver si všetci spoločne pochutnali na rôznych druhoch ovocia a zeleniny, čím si všetci doplnili potrebné vitamíny pre svoj organizmus. Určite prežijeme túto jeseň v pevnejšom zdraví, ako po iné roky.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň otvorených dverí v SOŠ záhradníckej v Malinove

Stredná odborná škola záhradnícka každoročne poriada Deň otvorených dverí, počas ktorého si návštevníci môžu prezrieť priestory školy, výstavu ovocia a zeleniny od pestovateľov zo širokého okolia a tiež veľké skleníky s krásnymi kvetmi. Žiaci našej školy si túto zaujímavú prehliadku nenechali ujsť ani tento rok. Veď stále je tu čo pozerať a obdivovať. Možno aj v našich radoch rastú budúci záhradníci, ktorých diela budú v budúcnosti obdivovať ďalšie generácie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Záložka spája školy

Druhý novembrový týždeň do ŠKD prišiel balík z ďalekej Prahy. Naši žiaci dostali krásne, ručne vyrobené záložky z Českej republiky. Spolu s nimi prišiel aj list v českom jazyku, v ktorom nám pani vychovávateľka z pražskej školy poďakovala za naše záložky. Deti sa veľmi potešili novým kamarátom, s ktorými si môžu dopisovať, pretože každý dostal záložku aj s adresou. Možno vzniknú nové medzinárodné priateľstvá spojené aj s návštevou zahraničia.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zber papiera

Tešíme sa, že aj v tomto školskom roku sa do jesenného zberu papiera zapojili všetky triedy. V dňoch 8.- 9. novembra 2013 sa naše deti spolu s rodičmi a starými rodičmi snažili priniesť čo najviac starého papiera. Bojovali o víťazstvo jednotlivcov a celej triedy. Svojou snahou pomohli škole získať finančné prostriedky, prispeli k recyklácii starého papiera a ochrane životného prostredia. Vedenie školy sa chce touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže a podporili tak našu školu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Brigáda rodičov

Počas dvoch novembrových dní sa za účasti pedagógov a rodičov uskutočnila jesenná brigáda v areáli školy. V piatok sa poupratovali pivničné priestory a bol vytriedený odpad. Rozoberal sa starý nábytok a vyradené školské lavice. V sobotu, aj napriek sychravému počasiu, sa zišlo dosť pracujúcich rúk na pohrabanie suchého lístia, vytrhávanie buriny a ostrihanie kríkov. Práce bolo veľa, ale každý rád prispel ku skrášleniu prostredia, v ktorom sa denne zdržiavajú naše deti. Preto za účasť a veľkú pomoc všetkým rodičom ešte raz ďakujeme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Dopravné ihrisko

V jedno októbrové dopoludnie nás navštívilo mobilné dopravné ihrisko. V každej triede sme si s tetou inštruktorkou zopakovali pravidlá pre chodcov a cyklistov a tiež dopravné značky. Na parkovisku pred školou nás čakali bicykle a kolobežky. Obliekli sme si reflexné vesty a prilby a vyskúšali sme si jazdu podľa dopravných značiek. Sme presvedčení, že po takomto zopakovaní pravidiel cestnej premývky sa z nás každý bude správať na ceste podľa pravidie a na nikoho nebude číhať žiadne nebezpečenstvo.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Stretnutie čarodejníc

V utorok 29. októbra sa naša škola premenila na strašidelnú univerzitu. Zo školskej brány sa hrnuli ježibaby, strašidlá, múmie a iné príšerné tvory. Zamierili do kultúrneho domu, kde na tradičnom ježibabskom sneme prerokovali moderné trendy v strašení, zaklínaní a povymieňali si navzájom osvedčené recepty na zázračné nápoje. Potom hneď aj vyskúšali ich účinok na ničnetušiacich smrteľníkoch v uliciach našej obce. Podľa vystrašených tvárí bolo jasné, že naše čáry – máry boli na vysokej úrovni. Nebolo všetko jedno ani tetám na obecnom úrade, či ľuďom v potravinách, keď sa tam tieto príšerky objavili. Bola to pre nich v tento deň ťažká a zodpovedná práca. Tak milé ježibaby, strašeniu zdar aj na budúci rok!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Posedenie s pani Jágerovou, predsedníčkou Červeného kríža

Aj tento rok nás navštívila pani Jágerová, aby deťom porozprávala o rôznych nástrahách, ktoré na nich všade vôkol číhajú. Deti mohli vidieť názornú ukážku ošetrenia rán pri úrazoch. Žiaci mali možnosť si navzájom vyskúšať úlohu poraneného pacienta, ktorého bolo treba správne ošetriť. Tento krát však s úsmevom a bez sĺz. Na záver sme si zatlieskali a poďakovali pani Jágerovej, na ktorú sa budeme tešiť aj na budúce.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Stretnutie Strašidielok

Koncom októbra sa v treťom oddelení otvorila neznáma brána do čarodejného sveta. Zámerne sme ju nechali otvorenú, aby cez ňu prešlo čo najviac magických bytostí. Prišlo ich naozaj neúrekom. Navštívili nás čarodejnice, mágovia, duchovia, múmie, kostry a mnoho ďalších fantazijných bytostí. Nestačili sme sa čudovať! Najprv vybehli na školský dvor, aby postrašili deti, ktoré sa tam hrali. Potom si to namierili priamo na ulicu medzi ľudí. Keď ich hlavná čarodejnica vyzvala, podrobili sa prijímaciemu ceremoniálu. Posedenie sa zakončilo oslavou s dobrotami a tancom.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Ovocno - zeleninový deň

Žiť zdravo sa učia všetci školáci v ŠKD. Získať čo najviac teoretických i praktických zručností o zelenine a ovocí sa v tento deň snažili všetky deti v každom oddelení. Prváčikovia odšťavovali jabĺčka, ktoré si starostlivo načistili za pomoci pani vychovávateľky. Šťava bola taká výborná, že si všetci prosili hneď ďalší pohár. Druháčikovia sa snažili využiť svoje vedomosti o ovocí a zelenine pri tvorbe tajničiek pre svojich kamarátov. Iste im od toľkého vymýšľania vytrávilo, tak sa pustili do výroby a ochutnávania ovocných šalátikov. Starší žiaci v treťom oddelení vlastnoručne krájali a vyrábali ovocné jednohubky s piškótkami na paličke. Onedlho na tácke neostal ani jeden kúsok, len smutná palička. Vytvárať „chutné umenie“ sa naučili deti v štvrtom oddelení. Krásne jabĺčkové žabky lákali nejedného tretiaka, či štvrtáka. Ani na zeleninu sa nezabudlo. Vyrezaná tekvica svojím blikotaním na okne denne pripomína to, ako dobre sa v ten deň deti mali.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetín

Dňa 22. októbra sa konala súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetín žiakov základných škôl v budove SOŠ záhradníckej v Malinove. Naša škola sa prihlásila do kategórie pre 1. stupeň ZŠ s témou "Rozprávková postavička z jesenných plodov a kvetov". Našu školu reprezentoval žiak štvrtého ročníka Šimon Gáži, ktorý vytvoril nádhernú stonožku Betku z tekvičiek, gaštanov, listov, či iných prírodnín. Za toto dielo získal krásne druhé miesto. Štvrtáčka Nikol Privitšová zhotovila veselú Včielku Maju. Tá bola vytvorená z veľkej tekvice, listov, špagátu, šupiek a rôzneho prírodného materiálu. Nikolka obhájila pekné tretie miesto. Deťom srdečne gratulujeme k výhre a prajeme veľa tvorivých nápadov.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Starých rodičov

V ŠKD sa konal druhý ročník stretnutia starých rodičov. Tohtoročná účasť bola naozaj prekvapivá, veď ani jeden starý rodič si nenechal ujsť takúto udalosť. O tom, že sa oplatilo prísť, nás presvedčili spokojné a usmiate tváre všetkých prítomných. Privítanie bolo naozaj netradičné. Hneď pri vchode sa ponúkala kávička, na stoloch už čakalo na každého malé občerstvenie. Ku kávičke nechýbal umelecký prednes, tanec, módna prehliadka. Do programu boli zapojené aj staré mamy, ktoré si vyskúšali, aké je byť chvíľu módnou návrhárkou. Potom si všetci spoločne vytvorili sieť šťastných želaní a najkrajších prianí. Záverečná spoločná pesnička a krátky tanec mnohých dojal až k slzám. Na záver všetky deti obdarovali svojich starých rodičov vlastnoručne vyrobeným darčekom, ktorý voňal už na diaľku.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Projekt "Zdravýživka na cestách"

V tomto školskom roku k nám zavítala naša známa Zdravýživka v úplne novom šate. Ako prvých navštívila našich najmenších prvákov, ktorým prezradila rôzne tajomstvá o vajíčku: odkiaľ pochádza, aké druhy poznáme, ako sa označujú pri predaji. Jedným slovom, dozvedeli sa toho o tejto potravine naozaj veľa. Druhú zastávku si urobila Zdravýživka v druhej A. triede. Táto hodina bola tiež veľmi zaujímavá, pretože sa žiaci dozvedeli všetko o jabĺčku. Na záver si urobili vitamínovú bombu v podobe džúsu, v ktorom tiež nechýbalo toto zdravé a obľúbené ovocie. Zdravýživka nezabudla ani na našich tretiakov, ktorí už čo to o vitamínoch a zdravej výžive vedia. Preto si pre nich prichystala zaujímavosti o cestovinách a ich výrobe. Prezradila im, odkiaľ cestoviny pochádzajú, ako sa vyrábajú, ba dokonca ich mohli všetci ochutnať ešte v surovej podobe. A o tom, že sa z nich dajú vyrobiť aj pekné náhrdelníky či rôzne ozdoby, sa presvedčili žiaci pri ich tvorbe.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výchovný koncert "Hudba bez hraníc"

V októbri sme sa zúčastnili na výchovnom koncerte pod názvom HUDBA BEZ HRANÍC. Speváčka Marika Godová s hudobným doprovodom Antona Čukana nám predviedli chronologický vývoj hudby od ľudovej piesne až po muzikál a dnešnú modernú hudbu. Niektoré piesne a skladby sme si vypočuli po prvýkrát, ale veľa ďalších sme si mohli zaspievať spolu so speváčkou. Naši najodvážnejší spolužiaci dokonca prijali pozvanie na javisko a zaspievali nám po jednej piesni.. Ich odvaha a úsilie boli sladko odmenené. Takto hudobne naladeným sa nám ľahšie pracovalo v škole na ďalšom vyučovaní.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Environmentálna vychádzka na Žilíp

V posledný septembrový deň sme absolvovali environmentálnu vychádzku do malebného prostredia v okolí ramena Malého Dunaja - na Žilíp. Toto pekné dopoludnie sme si spríjemnili rôznymi činnosťami. Lúštili sme prírodovednú krížovku, jednotlivé triedy súťažili medzi sebou s poznatkami o vtáctve. Podľa obrázkov sme určovali, ktoré vtáčiky sú sťahovavé a ktoré ostávajú u nás cez zimu. V súťaži sme boli všetci úspešní a tajničku sme taktiež správne vylúštili. Pre nás to nebolo vôbec ťažké. Záver našej vychádzky ešte spríjemnil pohľad na plávajúce labute. Všetkým, ktorí majú radi prírodu a pobyt na čerstvom vzduchu, odporúčame navštíviť práve toto miesto v Malinove.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výstava drobnochovateľov

V Spojenej škole v Ivanke pri Dunaji sa 27. septembra konala výstava záujmového združenia drobnochovateľov. Tejto výstavy sa zúčastnili aj deti 2.A triedy. Organizátori si dali záležať a podujatie mali dôkladne pripravené. Deti mali možnosť vidieť produkty záhradkárov, rôzne chovné zvieratá, rybárov, poľovníkov, trampov, červený kríž a včelárov, pri ktorých ochutnávali medík. Najviac sa deťom páčili kone, kozičky a cvičený pes Lara, s ktorým mohli šantiť. Dostať všetkých z výstaviska nebolo jednoduché. Mnohé deti sa sem vrátili na druhý deň so svojimi rodičmi. Poďakovanie patrí kolektívu zo Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji, ktorý umožnil našim žiakom zúčastniť sa tejto peknej akcie aj so zabezpečeným mikrobusom.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Medzinárodný týždeň nepočujúcich

V stredu 25. septembra sme so žiakmi 1.A a 3.A triedy pootvorili dvere do nového, neznámeho sveta. Do sveta nepočujúcich. Pri príležitosti Medzinárodného týždňa nepočujúcich sme sa pokúsili vcítiť do ich kože. Zistili sme, aké ťažké je odčítanie z pier, ako sa správať k človeku, ktorý nás nepočuje. Vďaka našej asistentke Julke sme si dokonca vyskúšali znakovú reč a abecedu. Bolo to veľmi zaujímavé popoludnie. Uvedomili sme si, aký vzácny dar sme do života dostali – zmysly, ktoré fungujú ako hodinky. Budeme si na ne dávať veľký pozor!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Pokračovanie mliečneho dňa v ŠKD

Na mliečny deň sa deti veľmi tešili. Dopredu totiž vedeli, že budú opäť tvoriť dobroty a ochutnávať ich. Prváčikovia v 1. oddelení sa presvedčili, že mliečne výrobky sú nielen zdravé, ale v spojení s ovocím a vanilkovou zmrzlinou aj mimoriadne chutné. Deti mixovali osviežujúci jahodový a banánový kokteil. Žiaci v 2. oddelení si pohladili jazýčky domácou vanilkovo-tvarohovou zmrzlinou. Školáci mohli vidieť celý postup od mixovania surovín až po zamrazenie v chladničke. Chrumkavé zapekané sendviče s rôznymi druhmi syra dominovali v 3. oddelení. Dali sa kombinovať aj s rôznymi druhmi zeleniny. Bryndza s paprikou či cibuľkou ulahodila zasa nejednému žiakovi v 4. oddelení. Pevne dúfame, že mnohé recepty z mliečneho popoludnia si deti zapamätali a budú si doma chystať chutné desiaty či dezerty so svojimi rodičmi.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Mliečny týždeň

V dňoch 23. až 27. septembra sme v škole i v školskej jedálni pili oveľa viacej mlieka, jedli oveľa viacej mliečnych výrobkov, aby sme si pri príležitosti Svetového dňa mlieka všetci upevnili svoje zdravie. Vo štvrtok sa prváci dozvedeli z dokumentárneho filmu od hlavnej hrdinky kravičky Elišky, odkiaľ máme mlieko a čo všetko z neho vieme vyrobiť. Druháci urobili plagát v podobe projektu, na ktorom bola znázornená kravička Eliška. Naši tretiaci a štvrtáci už čo – to o mlieku vedia a nebol pre nich žiaden problém vyrobiť zaujímavé projekty o mliečnych výrobkoch. 3. A sa popasovala s témou o syroch, ale ani 3. B nezaostávala a vytvorila projekt o jogurtoch a zakysaných výrobkoch. Naši najstarší štvrtáci po celý týždeň taktiež usilovne pracovali a zbierali všetky informácie o bryndzi, ktoré nám v prezentácií predstavili. Celý týždeň vyvrcholil slávnostným vyhodnotením tých najlepších „jedákov“ mliečnych výrobkov. Títo žiaci boli odmenení vecnými darčekmi na dôkaz toho, že usilovnosť sa vždy vypláca.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Začiatok školského roka 2013/2014

Po slnečných prázdninových dňoch sme 2. septembra otvorili bránu našej vynovenej školy. Prišli do nej oddýchnutí žiaci i pani učiteľky, aby sa všetci spoločne s chuťou pustili do práce v tomto školskom roku. Po prvýkrát k nám zavítali aj noví žiaci - prváci, ktorí sa od prvého školského dňa stali našimi kamarátmi. Práce bude opäť veľa, pretože sa chceme naučiť všeličo nové, zapojiť sa do súťaží, chodiť na výlety a prežiť veselé chvíle počas rôznych akcií. Spoločne si zaželajme pevné zdravie, aby sme aj v tomto roku dosiahli dobré výsledky.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .

 

HLAVNÁ STRÁNKA   |   ŠKD   |   GALÉRIA FOTOGRAFIÍ   |   ZVEREJŇOVANIE   |   KONTATY
Základná škola, 1 - 4. ročník, Školská 11, 900 45 Malinovo
Stránku vytvorila firma EasyTech s.r.o. ©,

Rank SKPodpor!  |  Google PageRank

Čo Vám ponúkame ? Školu otvorenú širokej verejnosti, ktorá sa vo svojom školskom vzdelávacom programe riadi mottom: „Naše srdce patrí deťom“. Priateľské, útulné a bezstresové rodinné prostredie v samostatných triedach pre každý ročník s maximálnym počtom žiakov 15 - 20. V našej škole každé dieťa zažije úspech a získa zdravé sebavedomie. Individuálny prístup k deťom nadaným, ale aj k deťom s poruchami učenia. O vaše dieťa sa stará kvalifikovaný kolektív pedagogických pracovníkov od 6,15 do 17,00 hod podľa vašich požiadaviek. V rámci kontinuálneho vzdelávania učiteľov je škola zapojená do projektu „Profesijný a kariérny rast pedagogických zamestnancov“. Vo vyučovacom procese využívame alternatívne formy a metódy učenia (integrované tematické vyučovanie a škola hrou). Výučba anglického jazyka a informatickej výchovy od 1. ročníka. Škola a triedy zariadené modernou počítačovou technikou (2 samostatné počítačové učebne, jedna kmeňová trieda s 5 počítačmi, 2 triedy s dataprojektorom, 1 trieda s interaktívnou tabuľou, prístup na internet vo všetkých miestnostiach školy). Škola vybavená novým moderným školským nábytkom. Školský klub detí s bohatou ponukou športových, umeleckých, vzdelávacích a prírodovedných aktivít. Možnosť navštevovať popoludní priamo v škole záujmové krúžky Minihádzaná, Šikovníček, Nemecký jazyk, Mladí vedci, Hravá Taliančina i krúžky v spolupráci s Centrom voľného času v Malinove. Rôzne školské akcie a výlety v spolupráci s rodičmi: Deň otvorených dverí pre predškolákov a ich rodičov, Deň starých rodičov, divadelné predstavenia a výchovné koncerty, zber papiera, Vianočná besiedka, Deň detí, oslava Dňa rodiny, a pod. Projektové dni v rámci vyučovania i popoludňajšej činnosti v ŠKD: Deň Zeme, Deň mlieka, Deň ovocia a zeleniny, Svetový deň jazykov, čitateľská gramotnosť a pod. Preventívne programy v každom ročníku v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Senci. V rámci školského vzdelávacieho programu týždňový pobyt v škole prírode pre žiakov 2. - 4. ročníka a absolvovanie plaveckého výcviku pre všetkých záujemcov. Škola získala grant v projekte Zelená škola, ktorý využila na vybudovanie školského jazierka a bylinkovej špirály. Škola je zapojená do ďalších projektov: Záložka do knihy spája školy, projekty v rámci rozvoja environmentálnej výchovy. Úzka spolupráca školy s Materskou školou v Malináčik, s obcou a s organizáciami v obci. Šikovné a talentované detí sa umiestňujú v okresných a krajských kolách súťaží a olympiád zo slovenského jazyka, matematiky, výtvarnej výchovy, telesnej výchovy a spevu. V škole je vytvorené Občianske združenie Malináčík, ktoré podporuje finančnú stránku školy. Veríme, že pri výbere školy pre Vaše dieťa sa správne rozhodnete a zvážite všetky výhody a možnosti, ktoré Vašim deťom ponúka naša škola. Radi Vás privítame!